PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1447}

15 minut

15 Minutes
6,5 13 218
ocen
6,5 10 1 13218
6,2 5
ocen krytyków
15 minut
powrót do forum filmu 15 minut

moim zdaniem film jest bardzo dobry. ma naprawdę świetny scenariusz, w którym akcja łączy się z dramatem, a i momentami z komedią[ale to już sporadycznie:)]. jak na dobry kryminał przystało, '15 minut' mają dobre tempo, nieoczekiwane zwroty akcji czy też niezłe dialogi. wady to: według mnie, muzyka, która w żaden sposób nie 'zgrywa' się z poszczególnymi scenami, jest albo niezauważalna, albo irytująca... następnie: konstrukcja postaci, które są trochę 'płaskie', ale to częsty motyw w filmie o 'wyższym przesłaniu' -postacie są jakby koniecznym dodatkiem do wiadomości przekazywanej przez twórców; w tym wypadku jest to coraz większa władza mediów oraz dziury w prawie USA[choć podobne można spotkać także w innych krajach...] -nie będę się tu nad tym rozwodził, bo i po co? inni to zrobili:) do aktorstwa nie można się przyczepić, ale z drugiej strony role nie były chyba zbyt wymagające? jeszcze jedną zaletą są na pewno zdjęcia -dynamiczne i po prostu pasujące do konwencji filmu. reżyserowi na plus zaliczyć można to, że odważył się epatować przemocą, co nie jest obecnie 'trendy', czym okroił[a moze podwoił:)?] sobie widownię. poza tym, to niestety ręka reżysera nie była tu specjalnie zauważalna -5 innych reżyserów mogłoby nakręcić ten film i nie byłoby różnicy. podsumowując, film jest naprawdę dobry, ale nie wybitny. wart obejrzenia tym bardziej, ze w świetle ostatnich wydarzeń[filmowanie egzekucji amerykańskich żołnierzy w iraku], film stał się jeszcze bardziej aktualny i wiarygodny. nie zasługuje na 10[a tyle wystawiłem], ale żal mi się zrobiło, że tak dobry film ma tak niską notę:) chętnie bym o tym filmie podyskutował, ale i tak nikt na mojego posta nie odpisze, bo nikomu się nie będzie chciało[jak zwykle:( ja chyba piszę nudnym jezykiem...]. dziękuję za uwagę:)

ocenił(a) film na 9
Kumorion

ja odpowiem na Twojego posta, właśnie obejrzałam ten film, zgodze się że napewno zasługuje na obejrzenie gdyż jest rzeczywiście dobry. Jest to film dający do myślenia, po obejrzeniu którego nie wracamy odrazu do spraw codziennych tylko zastanawiamy się nad jego przesłaniem, przekazem jaki reżyser chciał nam przedstawić. Mam nadzieje że takiego typu produkcji będzie więcej gdyż bez wątpienia jest to dobre kino dla publiczności spragnionej filmów z przesłaniem które nie wyróżniają się tylko i wyłącznie sumą $ przeznaczonych na efekty specjalne.... pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones