PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1447}

15 minut

15 Minutes
6,5 13 218
ocen
6,5 10 1 13218
6,2 5
ocen krytyków
15 minut
powrót do forum filmu 15 minut

warsaw

ocenił(a) film na 6

Pierwsza połowa sprawia wrażenie raczej lekkiego, konwencjonalnego filmu akcji z beznadziejnymi dowcipami i sztywnym Burnsem. Później jest gęsto i ciężko - coraz więcej krwi, przedziwnych fabularnych rozwiązań, no i westernowa końcówka.
Jakiś recenzent napisał, że żenująco banalnie przeprowadzona została satyra na władzę mediów; oraz że film jest idiotycznym samodyskwalifikującym się paradoksem, gdyż epatuje tym, z czego szydzi i przed czym przestrzega. Ja to widzę inaczej - o to chodzi, żeby wyszydzić naśladując - banalna satyra na banalną prawdę o potędze telewizji; banalnie traktowana na ekranie przemoc ukazuje banalność przemocy samej w sobie (tu oczywiście łatwo przesadzić, ale na szczęście tego uniknięto). A może zbyt dużo przypisuję Herzfeldowi? Może dorabiam mu motywację?
W każdym razie pomimo pewnych braków merytorycznych - robi wrażenie - przede wszystkim jako wstrząsający quasi-moralitet.

ocenił(a) film na 6
vainamoinen

warsaw...
Miałem jeszcze dodać, że potwornie mnie rozśmieszyły nazwiska bohaterów z korzeniami wschodnioeuropejskimi. Polak - Warsaw, Czech - Slovak. To się nazywa czarny humor.

ocenił(a) film na 6
vainamoinen

Re: warsaw...
Masz rację Sal, ja też na to zwróciłem uwagę. W sumie śmieszne lub twórcy byli za mało kreatywni, a chcieli mieć w miarę oryginalne nazwiska ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones