PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125510}

Poirot

Agatha Christie's Poirot
8,1 21 919
ocen
8,1 10 1 21919
7,2 4
oceny krytyków
Poirot
powrót do forum serialu Poirot

Proponuję zabawa dotycząca wiedzy o serialu "Poirot", zapożyczoną z wątku serialu "Columbo".

Jedna osoba zadaje pytanie, dotyczące któregoś z odcinków serialu, gdy ktoś zna odpowiedź to odpowiada i może zadać własne pytanie, i tak dalej.

Jeśli prawidłowa odpowiedź już jest to proszę o nie dublowanie odpowiedzi.
Podobnie z pytaniami.

A i najlepiej żeby pytanie było tak sformułowane, żeby odpowiedź była w miarę krótka i żeby to nie był zestaw pytań albo takie pytania na które jest np. z 10 odpowiedzi.

Można w późniejszym czasie podpowiadać sugerując cztery warianty odpowiedzi.

Mam nadzieję, że dostarczy wiele przyjemności wielbicielom małych szarych komórek. :)

ocenił(a) serial na 10
PaulaBrickner

Zacznę na dobry początek:
Która z kobiet, bohaterek artykułu w Sunday Comet, okazała się ważną postacią w śledztwie Poirota w odcinku "Pani MacGinty nie żyje"?

ocenił(a) serial na 9
PaulaBrickner

Fajny pomysł!:)
Moja odp: Eva Kane
Moje pytanie: W którym odcinku bystry inspektor Jap myje swoją twarz w bidecie? :D

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Uwielbiam tę scenę :) Czy to był "Entliczek pentliczek"?

ocenił(a) serial na 9
PaulaBrickner

Tak jest! Twoja kolej:D

ocenił(a) serial na 10
PaulaBrickner

Kto uprowadził małego Johniego Waverly?

ocenił(a) serial na 10
PaulaBrickner

Z tego co pamiętam, to jego własny ojciec...

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Brawo! Twoje pyt?

ocenił(a) serial na 10
PaulaBrickner

Co dostał Poirot w prezencie od Japp'a w odcinku "Boże Narodzenie Herculesa Poirot"?

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Hah, przaśne rękawiczki, własnoręcznie dziergane przez panią Jappową:D

ocenił(a) serial na 9
adipiscor

Moje pytanie: W którym odcinku narzędzie zbrodni było "ukryte w koniu"? ;)

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

W odcinku "Niedziela na wsi":)

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Brawo! Twoja kolej!

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Oczywiście;) jak Hercules zobaczył te rękawiczki, to miał niezłą minę;)

ocenił(a) serial na 10
PaulaBrickner

W którym odcinku Hastings poznaje swoją małżonkę?:)

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

"Morderstwo na polu golfowym"

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

No jasne!:)

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

To teraz trudniej (chyba): W pewnym odcinku Poirot ogląda z Hastingsem spektakl operowy, a w czasie antraktu spotyka dawną znajomą... Co to za odcinek i co to była za opera? :D

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Oh...coś takiego mi się przypomina...Czy to było w "Śmierć Lorda Edgwara"? Lady Makbet?? Ale nie wiem, właściwie błądzę po omacku...;) Coś mi się wydaje, że potrzebne będą podpowiedzi...

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Niestety nie. Przyznaję, niełatwe. Podpowiedź: jest to jeden z odcinków krótszych (60min) i ważny jest w nim motyw...szermierki (szpady). ;) (tytuł opery to tak poza konkursem, bo to już przegięcie;))

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Motyw szermierki, to tylko "Tajemnica hiszpańskiego kufra". Co do opery, to...mam problem!!!;) Traviata?

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Brawo!
Opera to "Rigoletto", ale jak mówiłem - poza konkursem (i nie miało znaczenia dla fabuły). Twoja kolej - proponuję po 2 lub 3 pytania na raz (ponumerowane), będzie ciekawiej:) Ale chwilowo idę lulu, jutro praca. Dobranoc:)

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Wiele się nie pomyliłam-to i to Verdi;) z tymi pytaniami, to już niech założycielka zabawy rozstrzygnie:) dobranoc:)

ocenił(a) serial na 10
PaulaBrickner

Zadam kolejne pytanie. Jakie przezwisko nosiła ukochana Sir Charles'a (mordercy) z odcinka "Tragedia w trzech aktach"?

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Bardzo romantyczne "Jajo" :) (Egg)
Moje pyt: wymień dwa odcinki, w których w rozwiązaniu zagadki Poirotowi pomógł... pies. (Jeden się nie liczy, bo jest za łatwy;)

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Brawo!!:) Niezwykle romantyczne;P

Co do pytania, to pierwszy odcinek to na pewno "Niemy świadek", a jeśli chodzi o drugi...czy to będzie "Dwanaście prac Herkulesa"?

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Brawo! Ale przyznam, że jako o drugim myślałem o "Tajemnicy domku myśliwskiego" (Hunter's lodge), a zapomniałem, że w 12 pracach ten ohydny ratlerek czy coś takiego też się na coś przydał:D Brawo! Czekam na pyt.

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

No właśnie, ten ratlerek, czy buldog miał swój udział;)

ocenił(a) serial na 10
PaulaBrickner

Wymień trzy odcinki, w których mamy motyw wstania rzekomo kalekiej osoby z wózka inwalidzkiego.

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Woow, ale fajne pytanie!
1. Boże Narodzenie H.P.
2. Po pogrzebie
3. Kurtyna
:D
Pomyślę nad swoim chwilę

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

O kurczę, zapomniałam o "Kurtynie"!! Miał być jeszcze "Podwójny grzech";)

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Bez "Kurtyny" miałbym problem, bo w "Podwójnym grzechu" tego motywu nie pamiętam, to jeden z odcinków, które znam słabiej.

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Ciotka, która kazała swojej bratanicy przewieźć miniatury była na wózku. Przy konfrontacji z Poirotem, nagle wstała i zaczęła uciekać:) też mam kilka takich odcinków, które słabo znam.

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Mam: Wymień 2 odcinki, w których morduje lekarz.

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

"Karty na stół" i "Zabójstwo Rogera Ackroyda"

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Brawo. Dajesz! :D

ocenił(a) serial na 10
PaulaBrickner

Skoro już wywołałam "Karty na stół"...Jaki podstęp wymyślił Poirot, by przekonać się o pewnych niechlubnych zwyczajach jednej z podejrzanych? (Mam na myśli najmłodszą uczestniczkę przyjęcia u Sheitany)

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Chcąc się przekonać, czy nie jest złodziejką, poprosił ją o samodzielne wybranie kilku par pończoch niby na prezent dla kogoś, z których owa zajumała dwie pary:D
Moje: Skoro już przy lekarzach: wymień 3 odcinki, w których co najmniej jedna ofiara ginie od zastrzyku, ale nie z ręki lekarza.

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Noo, i super wyczerpująca odpowiedż:)

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Trudne pytanie, bo nie jestem pewna czy tych co wymienię, to na pewno nie lekarze (w jednym przypadku mam wątpliwość) a więc:

1. Moje ulubione "Pierwsze, drugie, zapnij mi obuwie"
2. "Randez vous ze śmiercią"
3. "Śmierć w chmurach"

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

hm...
1. Jak najbardziej
2. Lekarz (musiałem sam się upewnić), poza tym nie jest to klasyczny „zastrzyk”
3. Również trudno to nazwać „zastrzykiem”, poza tym dentysta to pół lekarz;)

Drugie i trzecie mogę jednak uznać jako 1 dobrą, bo w zasadzie czepiam się:)
Wiec jeszcze jakiś jeden odcinek poproszę...

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Czepiasz się;) no ale faktycznie, dentysta to też lekarz, a z "Randes vous..." to nie wiedziałam że to był lekarz. No i mam problem, bo o czym pomyślę, to lekarz, nawet w "Tajemnicy egipskiego grobowca". Jeszcze mi świta ze strzykawką motyw w "Zerwanych zaręczynach", ale nie mam pewności. Jeśli to nie jest dobra odpowiedź, to albo poproszę o podpowiedzi, albo spasuję i zadasz kolejne pytanie:)

Ps. W założeniu zabawy jest, by podawać 4warianty podpowiedzi i to w sumie by ułatwiało w trudnych przypadkach;)

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Ok, uznaję! Wymieniłaś chyba wszystkie igły/szpikulce występujące we wszystkich sezonach;-)

Moim drugim były właśnie "Zerwane zaręczyny", ale sam się zapętliłem trochę, bo tam nie jest powiedziane jasno, że pierwsza ofiara dostała morfinę w zastrzyku, a nie np. w herbacie (chociaż koroner po ekshumacji mówi, że morfina była <administred> a tak się mówi przy podawaniu leków w standardowy sposób).
Moim trzecim był "Zaginiony testament".

Gratulacje, Twoja kolej!

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

To fajnie:) tym lepiej dla mnie, że się "zapętliłeś" z "Zerwanymi zaręczynami", co do których właśnie nie byłam pewna. Zastrzyk się pojawiał na pewno jako odtrutka, ale czy w morderstwie-miałam wątpliwość. A "Zaginiony testament"...no właśnie-ten odcinek słabo znam:)

Ok, to teraz moja kolej.

ocenił(a) serial na 10
PaulaBrickner

W odcinku "Co masz w swoim ogródeczku", Poirot dostaje na wystawie kwiatów od przyszłej ofiary opakowanie po nasionach kwiatów jako pewną wskazówkę. O jakie kwiaty chodzi?

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Hmm..pamiętam scenę...Ale nie jestem pewien tych kwiatów. Pamiętam, że coś się wiązało z imieniem rosyjskiej służącej (de facto byłej rosyjskiej arystokratki), Catheriny... Jakaś Catherina, ale nie wiem, co? Poirot na tej wystawie prezentował swoją własną różę....Odmiana róży Catherina? ;)

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Idziesz dobrym tropem:) bo rzeczywiście to była odmiana Catherina the Great, ale nie róży. Tak więc podam 4 podpowiedzi i jedna z nich będzie dobra:) a więc:

A. Goździki
B. Tulipany
C. Lewkonie
D. Chryzantemy

:)

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Przyznaję, że zapomniałem że przecież mamy opcję podpowiedzi i z niecierpliwości właśnie sprawdziłem (mam większość odcinków na dysku) ;) A szkoda, bo pewnie mając 4 do wyboru bym wskazał, bo kojarzyłem. Trudno, mea culpa,
Twoje kolejne pytanie.

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Hej, ale nie odpowiedziałeś, która odpowiedź dobra:) jak wskażesz prawidłową (to nic nie szkodzi że podejrzałeś-oh ta niecierpliwość), to wówczas Ty zadajesz pytanie:) to takie koło ratunkowe:)

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Haha, ok, dzięki! Ale w każdym razie gramy uczciwie i nie podglądamy przed napisaniem swojej odpowiedzi:D
LEWKONIA

Moje pyt.: W jednym z odcinków panna Lemon domaga się od Poirota nowej maszyny do pisania. Jednak zamiast tego dostała coś innego... Pytanie: podaj albo tytuł odcinka albo co ostatecznie dostała panna Lemon.

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

I tu mam ogromny problem, bo tylko kojarzy mi się motyw zepsutej maszyny, ale nic poza tym. O tytule odcinka nie ma mowy:) wyeliminowałam sobie tylko kilka odcinków, ale nadal nie wiem. Tym razem potrzebuję podpowiedzi:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones