PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10024766}

Dziewczyna w masce

Maseukeugeol
6,9 1 589
ocen
6,9 10 1 1589
Dziewczyna w masce
powrót do forum serialu Dziewczyna w masce

Mam mieszane odczucia. Z jednej strony bawiłam się bardzo dobrze, z drugiej - niektóre niedopowiedzenia i szczegóły odbierały mi przyjemność z oglądania (wróżka magicznie wskazująca odpowiednie miejsce do poszukiwań morderczyni, dziewczyna łudząco podobna do Momi okazuje się być jej najbliższą przyjaciółką, fan Dziewczyny w Masce rozpoznający Momi po operacji po cyckach???, Kim Kyungja cudem wydostająca się z tonącego auta, Momi w ciąży poszukiwana za 3? morderstwa jest w stanie przeżyć i wyżywić się do czasu porodu+ gdzie jest ciało Kim Chunae, skoro nie zostało doliczone do jej morderstw?, w jaki sposób Momi została w ogóle złapana?, skąd niesamowita siła Momi w więzieniu? tamte 3 typiary na które polowała z pewnością mogłyby ją sprać chociaż raz; czy jej "nawrócenie" w więzieniu było prawdziwe, czy nie?, jeśli nie to co chciała tym ugrać?, jakim cudem Kim Kyungja wiedziała że Momi się "nawróci" i przyjdzie na spotkanie?, kolejny szczęśliwy przypadek w postaci potrzebującej nerki córki "szefowej" więzienia - i tylko ta jedna jedyna więźniarka, Momi, się nada jako dawca xd, czemu "szefowa" więzienia chciała okłamać Momi w kwestii córki Mimo, dostarczając jej nieprawdziwe zdjęcia?, bliskość więzienia, szpitala, nowego domu Mimo po przeprowadzce oraz nowego domu Kim Kyungji na raz i tak dalej i tak dalej...).

Szkoda też, że nie przedstawili momentu, gdy Kim Kyungja zdaje sobie sprawę, że od (przyszywanej lub nie) wnuczki otrzymała więcej miłości, troski i zainteresowania, niż kiedykolwiek od swojego własnego syna. I, jeśli Ju Ohnam faktycznie był ojcem Mimo, to że przez te wszystkie lata dążyła do morderstwa własnej wnuczki - jedynej rodziny, która jej pozostała. Bardzo brakowało mi tego elementu.

Ogólnie miałam też wrażenie, że serial sam nie wiedział, do jakiej konkluzji chce dojść i czy chce coś przekazać, czy jest to taka o, po prostu, historia wymyślonych postaci. Możliwe, że po prostu spodziewałam się czegoś kompletnie innego i czepianie się tylu rzeczy wynika po prostu z moich niespełnionych oczekiwań. Kto wie. Tak czy siak, nie żałuję poświęconego czasu, ale daleko mi do zachwytów, które widywałam tu w komentarzach.

ocenił(a) serial na 9
czarkownica

Podobne odczucia mam po seansie.
Cały czas też brakowało mi jakiegoś wyjścia prawdy na jaw, łudziłem się, że być może przy końcówce jak młoda miała kasety to matka coś nagrała jak ją zgwałcił.
Imo tak naprawdę jedyną osobą, która zabiła był książę i to w samoobronie (typka w hotelu zabił ostatecznie książę), typka co był prześladowany pomogła na spółkę także w samoobronie no ale kij, oczywiście wszystko musieli przypisać Kim.
Jeszcze sam fakt, że Mo-mi nie powiedziała starej do samego końca choćby tego, że to córka jej syna bo oczywiście PO CO XD
I jeszcze wiele takich drobnych szczególików było, momentami mnie szlag trafiał, że z odcinka na odcinek nic z tych rzeczy się nie wyjaśniało zarówno w rzeczach dla widza jak i dla świata filmu.
Był potencjał na super serial, ale przez te braki i niedopowiedzenia jak dla mnie 8.5/10.

czarkownica

Tak. Gdyby na jaw wyszły niektóre ważne kwestie, dałabym 8. Tak serial dostał 7/10. Czekałam aż babka dowie się, że to syn był ojcem dziewczynki, że na jaw wyjdzie dlaczego właściwie Momi go zabiła i matka spojrzy na syna bez różowych okularów. Co z ciałem jej przyjaciółki?

ocenił(a) serial na 8
Ivelise

Właśnie przez te niedopowiedzenia na temat motywów głównej bohaterki ten serial wydaje się bardziej realistyczny. W Korei niestety molestowanie jest tematem tabu - kobiecie się nie wierzy, a sama poszkodowana wstydzi się o tym mówić. Zresztą, od samego początku było to sugerowane - molestowanie w pracy, zgłoszenie złapania za tyłek na policję. Dziewczyna w masce miała świadomość, że nikt jej nie uwierzy, bo kto by chciał zgwałcić brzydulę? Gdyby ją rozgrzeszono na końcu wyszłaby z tego cukierkowa bajeczka. Babcia też miała momenty, w których rodziło się w niej uczucie do wnuczki, ale była tak bardzo pochłonięta żądzą zemsty, że w sobie te uczucia zagłuszała - widzieliśmy jej mimikę przy stole albo tekst “Lepiej nic nie mów” jak jej z zawahaniem zaklejała usta. Moim zdaniem to dobry realistyczny serial o koreańskim kulcie urody i trudnych relacjach z wymagającymi rodzicami. W tym dziwnych, morderczych okolicznościach pojawia się wzruszający wątek przyjaźni opartej o podobne przeżycia (odrzucenie przez rówieśników, przemoc).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones