My Chemical Romance

7,0
28 ocen muzyki
powrót do forum osoby My Chemical Romance

Jak zaczeła się wasza przygoda z MCR?? Jestem ciekaw jak Wy odkryliście ten cudowny zespoł. Ja poznałem ich zupełnie przypadkiem. Pewnego dnia szukałem piosenek w necie zawierające w tytule vampire (mam obsesje na ich punkcie xP) i najwięcej ściagnięc miała piosenka własnie My Chemical Romance - Vampires Will Never Hurt You. Po pierwszych kilu przesłuchaniach zbytnio nie wpadła mi ta piosenka w ucho, lecz już po kilku dniach wprost nie mogłem zacząć dnia nie puszczając spbie VWNHY. Potem zaczełem wiecej czytać o zespole i zzasałem z neta ich płytke Three Cheers for Sweet Revenge. I się w niej zakochałem. Największe wrażenie zrobiły na mnie: Helena, The Ghost Of You, You Know What They Do to Guys Like Us in Prison, I'm Not Okay (I Promise), Cemetery Drive. Później przerodziło się to w obsesje, która trwa do dnia dzisiejszego :D. Czekam na wasze opisy!!

Velvet_Crotch

Hmm, pamiętam, że kilka lat temu widziałam na 4fun ich teledysk 'Helena'... Bardzo mi się podobał, ale jakoś zawsze zapominałam, żeby wyszukać o nich czegoś w necie... No.. W sumie, to wtedy jeszcze nie miałam internetu i nic nie wiedziałam o eMule:P
Dopiero kilka miesięcy temu sobie o nich przypomniałam... Gdzieś tak na początku roku... Chyba w styczniu na MTV leciało Making the video 'Welcome to the Black Parade'... Podobało mi się jak Gerard opowiada o albumie, strojach(o tych mundurach), no ogólnie wydawał mi się taki sympatyczny, pogodny, szczery... I tak się zaczęło...
Najpierw obejrzałam teledyski(na youtube:P), potem ściągnęłam 'Three Cheers...', następnie 'I Give You My Bullets You Brought Me Your Love', na końcu zapoznałam się z utworami z 'The Black Parade'... No i jeszcze świetna płytka 'Life on a murder scene'...
Teraz kompletuję oryginalne płytki, zbieram kasę na koncert...
Mam pytanie, wie ktoś, gdzie w Polsce można kupić pierwszy album MCR?? Tylko tego mi brakuje, a nie mam pojęcia skąd go kupić... Jeśli zobaczycie w jakimś sklepie internetowym tą płytkę, piszcie od razu do mnie!!!

Velvet_Crotch

http://www.amazon.com/Brought-You-Bullets-Your-Love/dp/B00006EXL5/ref=pd_bbs_sr_ 3/104-0937213-6053511?ie=UTF8&s=music&qid=1181829527&sr=8-3
tu znajdziesz tą płtę.

Velvet_Crotch

Ja swoją przygodę rozpoczęłam przez brata gdzieś na początku 2003 roku. On miał ich płytę, często jej słuchał to i ja byłam na to skazana. Podobało mi się kilka piosenek, jakoś za bardzo nie wnikałam w dalszą twórczość, aczkolwiek zmieniłam swe zdanie po koncercie. Gdy zobaczyłam, co dzieje się tam na żywo, po prostu się zakochałam. :D

A co do I brought you my bullets... to chyba w polskich sklepach nie znajdziesz tej płyty, najwyżej w zagranicznych. Link już ktoś podał :)

Velvet_Crotch

No ale mi chodzi o polski internetowy sklep... Bo z tego to chyba nie kupię, przysłali by tą płytkę do Polski??:/

Lailea

Przesłaliby ale to liczy się większymi kosztami i dłuższym czekaniem niestety

Velvet_Crotch

Ja poznałam MCR w okolicach Nowego Roku, wtedy na jaki program muzyczny nie przełączyłam, tam grali "Welcome to the Black Parade". Na początku nie zwróciłam na nich większej uwagi, ale kiedy w końcu wysłuchałam piosenki w całości... Bardzo mi się spodobało. Potem pojawił się klip do "Famous last words" i zaczęłam szukać jakichś informacji o zespole. Kupiłam płytę "The Black Parade", potem na Allegro "Life on the murder scene", a potem znajomy kupił dla mnie "Three cheers..." i "I Brought..." Teraz to moje szalone zauroczenie zmieniło się w taką spokojną, cichą miłość i nie wyobrażam sobie dnia bez nich. Ich muzyka dodaje mi sił.

Kitalkil, płytę "I brought..." można było kupić na www.empik.pl, z katalogu zagranicznego, choć trzeba było na nią trochę poczekać. Buziaczki:*

Velvet_Crotch

Pierwszy raz usłyszałam MCR niestety jakieś cztery miesiące temu. Pierwszą piosenką była Helena xD ,a wygrzebałam ją na zbawiennym YouTube xD No i zaczęło się ściąganie przez BearShare reszty piosenek :) MCR stał się moim ulubionym zespołem nr. 2 zaraz po GD xD

Velvet_Crotch

mi się to uzależnienie zaczeło jakieś 2 latka temu, jak zobaczyłam ich klip w tv, drazu mi sie strasznie spodobało zaczełąm grzbać w necie i sie w końcu zakochałam xDD zostało mi do dziś :)

camillamcr

Zaczęło się niewinnie 3 lata temu od teledysku "Welcom to the black parade" i.. wciągneło. Teraz z dumą mówię że jestem ich wierną fanką ze wszystkimi albumami. Kocham ich. Niech inni mówią o nich co chcą, ja nigdy nie przestane kochać MCR. To tyle ode mnie...

Velvet_Crotch

Ja przez przyjaciółkę. Szczerze, to na początku byłam do nich bardzo sceptycznie nastawiona. Pierwszą piosenką jaką usłyszałam było "I'm not Okay" albo "Helena" Nie pamiętam... chyba "Helena". W każdym bądź razie pomyślałam wtedy "OMG... To jest to..." I jakoś to poszło. I przyznam szczerze- jeżeli ktoś zaczął od ich pierwszych płyt widzi tę różnicę między nimi a TBP. Mam ich wszystkie piosenki na kompie i teraz maniakalnie wykupuję gadżety xo No niestety dla mnie, że mi nigdy mania na zespoły nie przechodzi... Ale przynajmniej znajomi i rodzinka wie jakie prezenty mi kupować ;))

Mala_Lady_Punk

Moja przygoda zaczęła się dość przypadkowo ponad rok temu.. Poprostu w filmie ''House of wax'' usłyszałam fragment świetnej rockowej piosenki. Wpadła mi w ucho. Szukałam w internecie jaki miała ona tytuł. Było to ''I Never Told You What I Do For A Living'' MCR. Długo słuchałam tej piosenki, nie mogłam się od niej uwolnić. Po długim czasie mi przeszło. Wróciłam do Panic At The Disco. Ale w porównaniu z MCR..ehh nie ma co nawet porównywać :D. PATD to jest nic. No więc po pewnym czasie PATD mi się znudził. Szukałam jakiś nowości. Przypomniało mi się o ich piosence przed tegorocznymi wakacjami. No i wpadłam XD. Zakochałam się w ich muzyce. Zaczęłam ściągać ich przypadkowe utwory i wszystkie bez wyjątku są świetnie. Jest to jedyny zespół, którego piosenki nie znudziły mi się po tak długim czasie. Dopiero w tamtym miesiącu z ciekawości chciałam zobaczyć jak oni wyglądają, bo jakoś wcześniej nie miałam pojęcia kto tworzy ten zespół. Interesowała mnie ich muzyka, brzmienie a nie wygląd.
W tym tygodniu zaczęłam oglądać ich teledyski. Dopiero po tak długim czasie dowiedziałam się jak wyglądają! Najlepsze to są jednak ich teskty.
Właśnie uzbierałam sobie na ich płytkę. Kupiłam ją 5 dni temu. Moja pierwsza oryginalna płyta w życiu to właśnie "The Black Parade". Jeszcze brakuje mi dwóch :D

Velvet_Crotch

Prawdę mówiąc nie pamiętam, choć nie było to dawno... Chyba szukałam jakichś tekstów, i wpadłam na MCR

Velvet_Crotch

ja MCR poznałam również przypadkiem ;) oglądałam telewizję i skakałam po programach muzycznych i akurat włączyłam Eska TV i tam trafiłam na końcówkę piosenki "Planetary (GO!)"... zainteresowała mnie i zaczęłam poszukiwania tejże oto piosenki. na początku nie mogłam jej znaleźć, bo nawet nie spodziewałam się że może to być MCR, a słyszałam o tym zespole wcześniej, ale nigdy mnie nie zainteresowali, aż dopiero teraz ;P od tego czas, było to kilka dni temu słucham i pozyskuję informacje o My Chemical Romance ;** a tak na marginesie to są świetni !! ;D

kall

No są świetni, zgadzam się. Polecam przesłuchanie płyt i fajnie, że zdobyli być może nową fankę :D

Ja ich polubiłam dzięki piosence "Welcome to the Black Parade".

Velvet_Crotch

Ja czytam serię pt Wojownicy i natrafiłam jakieś trzy czwarte roku temu na M. A. P z "Mamą" w tle i zakochałam się w tej piosence. Słuchałam jej prawie bez przerwy przez miesiąc, aż w końcu zdecydowałam się zobaczyć resztę piosenek autorów. Na początku słuchałam głównie Heleny, Mamy, I'm not okay I Na Na Na, a po miesiącu miałam od nich przerwę na dwa tygodnie. Potem przypomniało mi się o nich i jakby to powiedzieć... Odkryłam ten zespół na nowo. Na początku podobały mi się wszystkie piosenki oprócz Kill All YOUR FRIENDS, ale potem się do tego brzmienia przyzwyczaiłam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones