Od wprowadzenia przez redakcję punktowej rewolucji, która była wydarzeniem bardzo kontrowersyjnym choć potrzebnym, minęło już ponad półtora miesiąca. Czas najwyższy, aby skusić się już o pierwsze podsumowania...

Niestety, zmiany nie przynoszą wymarzonych efektów, jakość komentarzy jest tylko minimalnie (albo wcale nie jest) lepsza - jeśli mozna to tak nazwać. W takim razie nie mam zielonego pojęcia, jak moglibyśmy z tym zjawiskiem walczyć...?!

Innym efektem, którego wiekszość się spodziewała, jest masowe dodawania do bazy filmów. Jest to oczywiście uzupełnianiem portalowych luk i sprawą niezmiernie ważną i potrzebną, ale jeśli tak dalej pójdzie, to bardzo możliwe jest, że bufor znów będzie pękał...! Nie jest to broń Boże apel o niewysyłanie filmów, bo nie sądze, jakoby ktoś miał mieć na to monopol. Jest to jedynie skromne podsumowanie rewolucji, której w tym momencie nie nazwałbym udaną... A co wy o tym sądzicie?

Ponk

re:
bufor filmowy nie pęka, prawdę mówiąc ma się bardzo przyzwoicie hehehehehe. moim zdaniem zmiany były potrzebne, a to że póki co nie widać wyraźnego efektu, nie znaczy że były one złe.
cierpliwość jest hmmm no właśnie zapomniałam.....cnotą ehhh jak to było...internautów?

Ola

odp:
Ja tylko przedstawiam swoją wersję i swoje obserwacje. Bufor wkrótce się zapełni, możesz być tego pewna - no, czyba że użytkownicy sobie filmweb odpuszczą... Zmiany były potrzebne, racja, juz wielokrotnie to powtarzaliśmy, ale czy dobre...? Nie wiem, ale każdy zabieg - tu rewolucja - srawdza się co pewien czas i podsumowuje. Na dziś dzień jest niezadowalający. Ale można jeszcze poczekać - ale najwyżej 2-3 miesiące... Takie jest moje zdanie, poczekajmy na to, co powiedzą inni...

Ponk

co do bufora
co do tego bufora czy jak to tam nazywacie... jestem pewien, że się nie zapełni, jeśli osoby odpowiedzialne za dodawanie filmów będą to robić z prędkością większą niż jeden film na godzinę... Nie mówię oczywiście, że ktoś tu się obija, twierdzę tylko, że filmy dodawane są zbyt wolno... nie mam o to pretensji do Redakcji, ale można chyba pomyśleć o tym, aby zaangażować kilka osób do tej roboty... wybierzcie tam sobie grupkę zaufanych ludzi, którzy znają się na rzeczy i wtedy nie będzie problemu z jakimś przepełnionym buforem...

Co do rewolucji punktowej to na razie nie będę się wypowiadał... poczekamy, zobaczymy. Jest jeszcze chyba zbyt wcześnie na jakąkolwiek ocenę sytuacji....

kamo

nocne wypociny
Ocenianie komentarzy w taki spos, jaki to a miejsce teraz to totalny nie wypał. Nadal brakuje sposoby, który umożliwiałby, filmwebowiczom jakiś w miarę sensowny sposób zgłaszania tzw. kwiatuszków na naszej stronie.
Może by tak dać komuś, kto tu bardzo często bywa jakieś prawa moderowania, wszystkie próby manipulacji byłyby oczywiście nie możliwe, bo przecież Wielki Brat Filmweb czuwa i monitoruje.
Uważam też, że redakcja przed kolejnymi zmianami powinna sie najpierw zaanonsować na forum z takową propozycją i następnie MY jako niby współtwórcy tej strony byśmy po oczywiście burzliwej naradzie podjedli, co byłoby najlepsze dla dalszego rozwoju stronki, Ale i tak przecież ostatnie klikniecie należy do Redakcji.

Wiem ze redakcja cos kombinuje i może już czas wszystkim to naświetlić, może jakoś jeszcze dopieścimy wasze propozycje kolejnej rewolucji. Mam nadzieje ze ta będzie mniej krwawa i będą w niej tylko zwycięzcy:)
Często przeglądając stonki filmów lub osób tutaj opisanych wiedze jakieś mniejsze lub większe błędy. Są to np. błędy w datach lub braki scenarzysty lub czasu trwania filmu. Za każde wyszukanie, poprawce taką można byłoby otrzymać 0.5 Pkt.
Czasem tez opis filmu nie jest zgodny, co do faktycznej fabuły filmu, lub z czasem fakty zmieniły sie, zestarzał się. Brakuje tez wiec możliwości podawania Nowych propozycji Opisów nawet do już istniejących na danej stronie.
Rozmawiałem o tym ostatnio właśnie z Wojtkiem i Marcinem, ale oni twierdzą ze jak komuś nie pasuje lub nie wystarcza opis bezpośrednio nad filmem, kto gra w nim to przecież może zerknąć do Streszczenia. Często tak jednak bywa ze nie ma żadnego jeszcze streszczenia ani komentarza do danego filmu i nie wszyscy sa az tak dociekliwi, zresztą skąd ktoś może wiedzieć ze to, co czyta na głównej stronie danego filmu nie jest prawdą?
Może by tak wprowadzić formularz jakiś, który umożliwiałby wysyłanie nowszych, lepszych opisów filmów.
( przypomnę sytuacje z E=mc2 gdzie na niecałe 2 tyg. przed premierą filmu był opis ze Premiera filmu przewidywana jest na... Chyba maj a przecież było to o wiele później.)
Mój znajomek wyłapał ten błąd szybko napisałem do Wojtka a on jeszcze szybciej to poprawił.

Kiedy redakcja zamierza przedstawić swoje zdanie na temat te rewolucji i plany na następną?

kamo

bufor...
wiesz, ja jestem jedną z tych uprawnionych osób, ale weryfikacja filmów nie jest wcale zajęciem przyjemnym. to gorsze niż samo dodawanie - musisz sprawdzić każdy szczegół, a nie po prostu dodać i tyle... ludzi jest już trochę, ale własne przez wakacje zbiera się dużo filmów.

Ponk

(re
A ja wiem czy on tam pęka wczoraj dodałem film i został mi ona wpisany tego samego dnia, ja uważam że nie jest tak źle z tą rewolucją jeśli jest takie tempo to może znowu zaczne dodawac osoby. Wcześniej czekałe trzy tygodnie na film.

mash

i do dziś się czeka...
czasem dochodzi nawet tego samego dnia, czasem po kilkunastu... różnie bywa, więc tak na zapas się nie ciesz...

Ponk

re-wolucja
A ja wiem czy on tam pęka wczoraj dodałem film i został mi ona wpisany tego samego dnia (mało z krzesła nie spadłem), ja uważam że nie jest tak źle z tą rewolucją jeśli jest takie tempo to może znowu zaczne dodawac osoby. Wcześniej czekałem trzy tygodnie na film.

mash

Dary Losu
filmy z bufora do weryfikacji są przydzielane losowo, losowo wybranym do weryfikacji osobom.

mozliwe ze film z przed roku gdzies sie zapodział i nie ma szczescia on na wylosowanie.
w/g mnie powinny byc filmy losowane ale z tych najstarszych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones