PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827207}

Wojna królów

Jan Žižka
5,7 1 477
ocen
5,7 10 1 1477
Wojna królów
powrót do forum filmu Wojna królów

Film Jan Żiżka Reżyser Petr Jakl to czeska superprodukcja filmowa o Janie Żiżce, bohaterze narodowym z lat wojen husyckich. W projekcie uczestniczą hollywoodzkie gwiazdy m.in. Ben Foster czy Michael Caine. Budżet filmu to pół miliarda koron, czyli około 20 mln euro. Główną rolę, Jana Żiżki, Jakl powierzył Benowi Fosterowi. Film skoncentruje się na młodości przywódcy i głównego stratega husytów. Dla mnie jego młodość jest ciekawsza, bo pokazuje narodziny bojownika" – mówił reżyser. Film ma być widowiskiem, ale ma też trzymać się historycznych faktów. Produkcja będzie realizowana przede wszystkim w studiach Barrandov, ale także w plenerze i wielu czeskich zamkach. Superprodukcja o Żiżce w reżyserii Jakla ma pojawić się w kinach w 2021 roku. Współproducentem filmu jest Cassian Elwes, który ma za sobą m.in. "Kamerdynera", "Blue Valentine" czy "Gangstera". Źródło https://dzieje.pl/filmy/rozpoczeto-zdjecia-do-historycznej-superprodukcji-o-jani e-zizce

blanka100

Mam osiem km do Trutnova, więc chyba pojadę sobie na ten film. Bo nie widzę nigdzie polskiej premiery.

albinozz66

Zazdro miłego oglądania ja głównie że względu na Bena i epickie średniowiecze daj znać jakie wrażenia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones