PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105410}
6,9 155
ocen
6,9 10 1 155
The Trip
powrót do forum filmu The Trip

Bez zachwytów

ocenił(a) film na 6

Muszę powiedzieć, że nie do końca kupiłem ten film. Bardziej spodobał mi się pomysł niż to, co ostatecznie zobaczyłem. Historia 11 lat z życia dwójki osób, którzy kochając się miłością wielką, a jednak większość tego czasu spędzają osobno – to był fajny materiał na film. Wrzucenie tego na tło historii ruchu gejowskiego również można uznać za intrygujący temat. Niestety wykonanie jest dużo słabsze.
Swain korzysta z klisz i chwytów stosowanych w kinie (i telewizji) po wielokroć. W komentarzu twórcy żartują raz po raz odwołując się do 'momentu z Dynastii'. Problem w tym, że to nie jest żart, a niestety święta prawda.
Na szczęście humor jest całkiem przyjemny, a wymiana zdań podczas obiadu pomiędzy matką Alana a Peterem należy do najlepszych momentów w filmie.

ocenił(a) film na 6
torne

Dialogi w filmie to generalnie duzy plus, nie tylko te pomiedzy matka a Peterem. Postacie sa charyzmatyczne i wzbudzaja pozytywne odczucia, Steve Braun to naprawde czarujacy facet :) Ale tez czegos mi brakowalo w tym filmie. Tytulowej podrozy poswiecona jest 1/4 filmu, a to najlepszy moment. Dodatkowo zabraklo mi w podrozy po Meksyku wiekszych emocji. Bohater umiera na AIDS, bezdroza i piekne, odludne tereny budza skojarzenia z "Moim wlasnym Idaho", a jednak dramatyzm calej sytuacji gdzies przepadl... Zdecydowanie niewykorzystany potencjal. Szczere 6/10, bez naciagania, mimo ze mam sentyment do tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones