PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=328812}

Starcie tytanów

Clash of the Titans
6,3 125 299
ocen
6,3 10 1 125299
4,4 14
ocen krytyków
Starcie tytanów
powrót do forum filmu Starcie tytanów

Hm...

użytkownik usunięty

,,Starcie Tytanów" to dość kontrowersyjna produkcja, miałem aż trudności z ocenieniem.

Fabuła zbytnio rozwinięciem nie powalała (ale patrząc przez pryzmat rozrywki, nie była to duża
ujma). Myślę, że gdybym nigdy nie zajrzał do ,,Przemian" Owidiusza ani do jakichkolwiek wydań
mitologii, innymi słowy obejrzałbym sobie film wyłącznie jako rozrywkę, postawiłbym mu
pewnie 8. Niestety, jak już wiele osób zauważyło, w filmie istnieją OLBRZYMIE nieścisłości z
mitologią:

1. Pegaz dany był Bellerofontowi, a nie Perseuszowi; Perseusz przyczynił się tylko do jego
stworzenia;
2.Kraken to istota typowo morska, a co za tym idzie, ,,należał" do Posejdona, nie Hadesa;
3.Erynie (istoty, które wzywa Hades) były tylko trzy;
4.Dżiny to postacie związane z mitologią Bliskiego Wschodu i Persji, a nie Grecji;
5.Akrizjos wcale nie miał tak na bakier z Zeusem, a już na pewno nie poświęcił się w służbie
Hadesowi;
Cóż, można by mnożyć w nieskończoność.

Istnieje jednak druga strona medalu. Kreacje postaci stały na bardzo wysokim poziomie (np.
Hades, którego zawsze wyobrażałem sobie idealnie tak), tak samo zresztą jak gra aktorska.
Moim faworytem w filmie był Draco, którego Mads Mikkelsen wykreował wprost idealnie-
ogromne brawa. Także efekty były naprawdę porządne, zwłaszcza pojawianie się Hadesa.

Podsumowując: film zasługuje na porządną, uczciwą siódemkę.

ocenił(a) film na 4

Też mi te dżiny nie pasowały. Pare fajnych klimatycznych scenografii, ale większego klimatu nie było, popsuł wszystko oczywisty i pretensjonalny, hollywood'zki podmuch. Zabrakło mi też cerbera. Najlepsza scena? Zdecydowanie podobały mi się podchody z meduzą :D ale film na 4

użytkownik usunięty

''Kraken to istota typowo morska, a co za tym idzie, ,,należał" do Posejdona, nie Hadesa''
W filmie było powiedziane że Kraken powstał z ciała Hadesa i że to on go stworzył ale co racja to racja Kraken był istotą typowo morską jak napisałeś dlatego powinien należeć do Posejdona no ale w filmie było ukazane że należał do Hadesa dziwne to.
Kolejna rzecz Zeus mówił w filmie że ludzie dają mu silę i że ich kocha podkreślił to na samym końcu jeżeli tak dlaczego pozwolił Hadesowi wypuścić Krakena.
Kolejna rzecz Posejdon sam mógł powstrzymać,zabić Krakena w końcu był królem mórz.

Najważniejsza nieścisłość to "Zeus - ojciec ludzi". Człowieka stworzył tytan Prometeusz, a Zeus wcale tak ludzi nie kochał :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones