PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496917}

Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1
5,7 144 458
ocen
5,7 10 1 144458
2,7 14
ocen krytyków
Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1
powrót do forum filmu Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1

Klasyk

ocenił(a) film na 10

Nie muszę chyba dalej pisać, zastąpię ten film wyrazem klasyk. Wszystko jest idealnie
dopracowane, ten film zasługuję na takie słowo.

Diablicaaa

Idź się lepiej lecz.
Jak można takie coś nazwać klasykiem?!
Jak możesz obrażać świat kina, inne wspaniałe filmy, czy ty wiesz, co ty mówisz?!

ocenił(a) film na 10
moni16

może trochę przesadziłam z tym klasykiem, ale jest dośc blisko tego słowa.

Diablicaaa

Diablicaaa, kocham CIe, TAK < TO JEST KLASYK !!! HAHAHAH :D JESTEM 3x na TAK ;P

moni16

BRAWA!

ocenił(a) film na 7
moni16

Każdy może mieć własne zdanie na ten temat. I diablicaaa nie jest tu wyjątkiem. I może sama się lecz, ona ma prawo do własnej opinii.
Przepraszam za urażenie, a diablicaaa bardzo popieram.

ocenił(a) film na 3
Diablicaaa

Klasyk? Poważnie? Bo ta część jest tragiczna. Nie ma w niej nic poza odrażająco wyglądającą ciężarną Bellą i 3-4 minutami walki wilkołaków z wampirami. Właśnie streściłem cały film, więc powinienem napisać SPOILER!

narinho

Ja bym jeszcze dodała iż bohaterowie przez 40 minut biorą ślub a reszte filmu w ekspresowym tempie jadą na wakacje, kopulują, graja w szachy, i robią masę różnych rzeczy które zanudzają widza.

ocenił(a) film na 2
Diablicaaa

*parsk*
Klasykiem można nazwać film, którego elementy ustanowiły kanon dla całego gatunku. Więc nie bardzo. Poza tym dziewczyno może najpierw poczytaj definicję słów zanim ich zaczniesz używać? Robisz dokładnie tak jak Meyer.

ocenił(a) film na 5
Moai

To klasykiem można prędzej nazwać Władcę Pierścieni..

ocenił(a) film na 2
Diablicaaa

Mam nadzieję, że to zwykła, głupia prowokacja?

ocenił(a) film na 1
Diablicaaa

Się powtórzę bo raz ci już to pisałam. Klasyka to filmy, które zapoczątkowały dane gatunki czy motywy w skrócie w większości są to filmy przed wojenne lub późniejsze ale będące protoplastami danego kanonu. Np. klasyką horroru jest taki Nosferatu, The Wolf man czy Mumia, przygodówek między innymi Karmazynowy Pirat a katastroficznych np. Płonący wieżowiec czy Ul. Klasyka tworzy się z czasem i ty nie możesz powiedzieć, że Zmierzch jest klasykiem, to już ocenią następne pokolenia a nie my-_- Jeśli coś się z niego narodzi to dostanie taką etykietę.

Nie wiem ale mi się zdaje, że ty mylisz klasykę z filmami kultowymi, które są znacznie bardziej subiektywne. Dla każdej grupy osób, nie zależnie od tego jakie oceny ma dany film może on być kultowy. Dla mojego pokolenia chociażby takimi filmami są Matrix czy Mortal Kombat xD bo mają pewne, trochę nostalgiczne miejsce w naszej pamięci. W taki sam sposób dla ciebie i innych fanów Zmierzch może być kultowy.

ocenił(a) film na 3
Diablicaaa

Ten film jest tak zły, że człowiek ma ochotę włożyć sobie palec do oka i pogrzebać w mózgu...

sema83

widzę, że próbowałaś :D
Oscara bym mu nie dała, ale a z tak zły jak Igrzyska śmierci to on nie jest

ocenił(a) film na 2
MartynaP89

Nie zgodzę się, w Igrzyskach przynajmniej się coś działo.

MartynaP89

igrzyska poruszają problemy współczesnego świata ale widzę, że ich po prostu nie zrozumiałaś. Nie można porównywać ich do zmierzchu bez żadnych prawd moralnych.

Izabella225

Nie no, Zmierzch reprezentuje prawdy moralne dla części społeczeństwa - najpewniej nastoletniej i/lub mocno konserwatywnej - po pierwsze, najważniejsze w życiu to znaleźć chłopaka, po drugie - jak go znajdziesz i zajdziesz w ciążę to nigdy przenigdy nie myśl o usunięciu, musisz urodzić nawet pod groźbą własnej śmierci, po trzecie - musisz żyć w patriarchalnym cieniu swojego chłopaka, mieć zawsze takie zdanie jak on i tylko jego słuchać, jak najszybciej wziąć ślub, no i nie mieć własnych zainteresowań poza swoim hiper przystojnym chłopakiem ;)) to są ot całe prawdy moralne tego filmu.

ocenił(a) film na 1
sema83

Sema83! brawa, bis :p więcej takich komentarzy! :D

No a co do filmu, to przecież jest mistrzostwo świata!
Co tam do cholery takiego jest? Powiedzcie! No błagam zdradźcie mi ten sekret! Bo ja chyba jestem nie w temacie, buahahah xD ... Klasyk? Jakoś czuję po kościach, że jestem w ukrytej kamerze! Powiedzcie mi kto za tym stoi!

A nie, czekajcie, już wiem o co kaman!!! Przypomniało mi się. Tam gra taki mega przystojny aktor! Ten eee.. Patison? O, ssory. Pomyliło mi się z dynią. Pattinson! Tak. To jest ciacho. :p Na jego widok gorrrąco mi się robi. Jego klata, coś pięknego, na jego wystających żebrach spokojnie można by zagrać "wlazł kotek na płotek".

Ale jak komuś się nie spodoba śliczny Robercik, to mamy też inny typ faceta. Taylor Lautner. Zupełne przeciwieństwo! Sama słodycz, niczym Justin Biber. No nie ma się do czego przyczepić. :p Ale Edward i tak wygrywa, przecież to on jest "number one" dla Belli.

Zaś Bella, która w książce jest przeciętną dziewczyną, w filmie przeradza się w niezłą laskę! Bo szczerze wg mnie może i Kristen Stewart robi identyczne miny w każdym filmie, w którym gra, ale urodę ma nieprzeciętną...

Na koniec przyznam się, że moim the best film ever... jest... jest... "Wampiry i świry". Przykro mi, jednak nie Saga Zmierzch. ;p Ale uwielbiam wszystkie świry, które oglądają ze Zmierzchu wampiry!!! Haha :)

ocenił(a) film na 1
Diablicaaa

Jeśli chcesz nazwać to 'coś' klasykiem, to radzę obejrzeć Donnie Darko, Służące, Siedem Dusz, American Beauty, Szósty zmysł. Jeśli po tym nadal będziesz uważać, że TO COŚ jest klasykiem, albo się nie ośmieszaj, albo wybierz się na jakąś terapię dla zakompleksionych nastolatek/siedmiolatek.

ocenił(a) film na 10
allywood

Oscara bym dała temu arcydziełu.

Diablicaaa

Za gniota roku chyba.

ocenił(a) film na 3
Diablicaaa

A ja wszystkie malinki :)

ocenił(a) film na 10
KitsuneChan

a wiesz co , mam to w głęboko i szeroko .

ocenił(a) film na 3
Diablicaaa

Mnie nie obchodzi, gdzie Ty to masz, po prostu wyraziłam swoje zdanie, od tego jest forum :)

Diablicaaa

Popisuj się dalej znajomością ripost z Bravo

sentia

To jej dowaliłaś!
A i Diablicoo nie kompromituj się, bo ostatnio często to robisz :)
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
sentia

powtarzasz się.
poważnie to żałosne jest ... >.<

ocenił(a) film na 3
Diablicaaa

Nie przejmuj się, Bravo to bardzo ambitna gazeta, nie należy się wstydzić tego, że ją studiujesz co dwa tygodnie :)

ocenił(a) film na 2
Diablicaaa

A ty używasz przestarzałych tekstów, które wszyscy już dawna znają :P

Diablicaaa

A co ty innego potrafisz napisać?

ocenił(a) film na 10
sentia

muszę cię zmartwić, bo nigdy nie miałam tej gazety w ręce, także wmawiaj to sobie jak już napisałam mam to gdzieś ^^

ocenił(a) film na 3
Diablicaaa

No nie obchodzi nas gdzie masz tą gazetę.

sentia

"dziffka" albo "gejfrutka" :P to tyle jeśli chodzi o jej możliwości :)

ocenił(a) film na 2
allywood

Z tych co wymieniłaś tylko American Beauty się klasuje jako Klasyk, Służące to też jest jeden z najnowszych filmów :P. Szósty zmysł to stary dobry thriller- ale nie nazwałabym go klasykiem, bo nie zrobił wielkiego boom'u na thrillery, tak samo Siedem Dusz- ten film powstał kilka lat temu i raczej nowego nurtu nie zapoczątkuje niezależnie jak dobrym jest filmem. A Donnie Darko nie znam :P

ocenił(a) film na 1
Moai

Dla mnie są. A Szósty zmysł zdecydowanie. Dałam tylko radę, żeby dziewczynka się nie ośmieszała i może obejrzała parę ambitniejszych filmów zamiast prać sobie mózg trzytygodniową ciążą i otwieraniem okna, żeby jakiś pseudowampir ją puknął :)

ocenił(a) film na 1
allywood

No ale klasyka =/= "ambitny"( jak ja tego słowa nienawidzę&gt;.&gt; ) ani nawet klasyka =/= dobry film( w kontekście czyjegoś gustu ) to po prostu określenie czegoś co zapoczątkowało jakiś nurt i tu Moai ma rację. Tutaj nie chodzi w żadnym razie o lubienie czy "wartość" filmu a o to co wprowadził, a bardziej dosłownie o to czy był jednym z pierwszych w swojej kategorii. Np. nie jestem fanem Mumii( tej starej ) i obecnie strasznie mnie ona śmieszy ale to mimo wszystko klasyka. Nowe filmy mogą się stać za pewien czas klasykami ale na razie to jedynie gdybanie.

ocenił(a) film na 1
Ryuki

Spoczi :) Dla mnie to są takie moje osobiste klasyki, tak to ujmę, bo widzę w nich coś ponadczasowego. I niosą coś bardziej wartościowego niż kichanie brokatem :) Może niepotrzebnie napisałam Służące czy Siedem Dusz, ale chyba w tym kontekście już lepsze to, niż ten 'film'

ocenił(a) film na 2
allywood

Jeszcze raz. Nie twierdzę, że te filmy są złe- w żadnym wypadku. Mówię tylko, że oprócz American Beauty żaden nie jest klasykiem.
Klasykiem można nazwać film, którego elementy ustanowiły kanon dla całego gatunku. A oprócz American Beauty nie pamiętam by te filmy wypaliły jakiś nowy nurt, czy trend. Nie znaczy to że są złe, po prostu nie są klasykiem. Potrzeba trochę czasu by zobaczyć czy ten film miał wpływ na filmografię. Seven Pounds naprawdę zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, i według mnie jest dużo lepszym filmem niż "Remember me" z Pattinsonem bo porusza bardzo podobny temat, ale tylko tyle mogę powiedzieć, nie widziałam by inne filmy czerpały pomysły czy konteksty z tego filmu, w dodatku ten film jest względnie młody a by takie rzeczy zaobserwować potrzeba czasu.

Jednak znowu czepiamy się autorki tematu bo ta nie rozumie na czym polega istota klasyki, a nie dlatego czy film jest dobry czy zły. Film może być klasyką jeśli chodzi o zły trend również. Jest tak jak Ryuki napisała klasyka=dobry film. Nawet Disco polo ma swoje klasyki. Czy Disco Polo jest dobre? Cóż ja uważam, że jest tragiczne ale ma swoich fanów, i wśród tego gatunku znajdą się również klasyki. Dlatego tobie tak subtelnie chciałam dać do zrozumienia, że ty też mylisz pojęcia.

ocenił(a) film na 1
Moai

Nie musisz tłumaczyć drugi raz. Napisałam, co napisałam, rozumiem swój błąd, idiotą nie jestem.

ocenił(a) film na 2
allywood

Nic takiego nie sugerowałam. Po prostu lubię pisać/rozmawiać z ludźmi.

ocenił(a) film na 1
Moai

Dobradobra.

Diablicaaa

Jak chcesz obejrzeć KLASYK to włącz telewizor bo teraz powinny lecieć GWIEZDNE WOJNY.

ocenił(a) film na 10
Ofeflia

o fujjj , trzymałam się z dala od telewizora przez ten czas bo bym puściła pawia ...

Diablicaaa

Skończ z ta dziecinadą

ocenił(a) film na 3
Diablicaaa

W końcu może napisz, co ci się nie podoba w tej Sadze. :)

ocenił(a) film na 10
KitsuneChan

wszystko .

ocenił(a) film na 3
Diablicaaa

Konkretniej?

ocenił(a) film na 10
KitsuneChan

cały film, niedorozwoju .. tak skomplikowanie piszę ?
mogę ci przeliterować jeżeli jeszcze chodzisz do przedszkola w s z y s t k o .
lepiej bo jak nie to już nie wiem nic ci nie pomoże jak tak z tb źle.

ocenił(a) film na 3
Diablicaaa

Wszystko czyli co, charakterystyka, dialogi, gra aktorska? Wysil się troszkę :)

ocenił(a) film na 2
KitsuneChan

Oczekujesz zbyt wiele. Diablicaaa zapomina, że o ile każdy może mieć własną opinię o tyle jeśli nie potrafi się jej uzasadnić, to jest ona absolutnie bezwartościowa :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones