PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506803}

Poradnik pozytywnego myślenia

Silver Linings Playbook
7,2 298 969
ocen
7,2 10 1 298969
6,8 41
ocen krytyków
Poradnik pozytywnego myślenia
powrót do forum filmu Poradnik pozytywnego myślenia

No, nie spodziewałam się aż takiego zawodu. Nie dość, że gra aktorska na naprawdę przeciętnym
poziomie (oskar dla Jannifer Lawrence to jakieś wielkie nieporozumienie!), to jeszcze fabuła
zdecydowanie za prosta i mdła jak na film, który miałby dostać tyle wyróżnień. Nie rozumiem
fenomenu! Naprawdę nic specjalnego. Polecam jedynie na odmóżdżenie po długim dniu pracy i
małą drzemkę przed telewizorem. Film jak tysiące innych amerykańskich produkcji! Słabizna. Daję
4/10, bo jakby się uparł, naprawdę jedynie "ujdzie".

pertchibo

A mnie się bardzo podobał. Trochę za duże wymagania masz, albo film nie trafił w twój gust. Gra aktorska była świetna. Robert jak i Jennifer spisali się znakomicie. Bradley był też w porządku.

pertchibo

Film obejrzałam do konca ale zachwytów tez nie rozumiem. Najbardziej wkurzała mnie ta Tiffany. Nie wiem czy taka miala byc jej rola ale Oscara dla J. Lawrence nie rozumiem. 100 x bardziej juz mi sie podobal B. Cooper.
Ogolnie film jak film. Nawet nie wiem jak go ocenic. jedyna scena ktora mi sie podobala to ta jak sie cieszyli z tych 5 pkt (juz ktos wyzej to pisal) :)))) Ogolnie film ktory raczej nie zapadnie mi w pamieci na dlugo.

ocenił(a) film na 1
pertchibo

Beznadziejny ten film - też nie rozumiem zachwytów .... Po godzinie oglądania stwierdziłam, że to strata czasu

ocenił(a) film na 4
pertchibo

Co kto lubi. Mnie też nie zachwycił.

pertchibo

Popieram. 4/10 zaczynałam wariować przez głównego bohatera oglądając ten film.

ocenił(a) film na 9
pertchibo

Dla mnie był świetny. Niektóre sytuacje były genialne jak np: przyjazd policji po tym jak bohater przerażony chciał wspominać swoją żonę, ale piosenka kojarzyła się jemu z nie tyle ślubem co zdradą i wariował. Z 2-3 razy mocno się śmiałem. Oprócz tego dobry dramat - w sensie logicznie się wszystko zgadzało i psychologicznie. Babka zasługiwała na wyróżnienie zagrała świruskę - prawie jak Heath Ledger JOKERA xd W filmie były takie momenty, że chciałem dać 9 na 10 a nawet 10 na 10 ale ogólnie większościowo to jedynie film bardzo dobry. Momentów na dychę mogłoby być więcej. Film budził emocje, a to coś jednak znaczy.

ocenił(a) film na 9
pertchibo


Film nie jest najprostszy w odbiorze tj. jeśli nie czujesz bólu bohaterów z braku nie wiem wyobraźni/wrażliwości lub dośw. z podobnymi problemami - filmu nie zrozumiesz nie da ci pełni frajdy. Będziesz się nudził bo nie będziesz czuł i rozumiał postępowania bohaterów.

Movie_Crash_Man

Nie zgadzam się absolutnie.Rozumienie tematyki tj choroby bohaterów nie wiąże się z niezrozumieniem dzieła, które bylo okropnie marne,za proste, za banalne, za mało ciekawe. Sorry. Typowe amerykanskie kino w ktorym wiadomo co kiedy się zdarzy. Juz pomijam fakt, ze MILOSC CIĘ Z NICZEGO NIE WYLECZY!!!!!!!!!!!! Jak mozna zrobic cos na tak zenujacym poziomie?? Uczucia jakiekolwiek mogą Cię zmobilizować do pracy nad sobą,a nie spowodują ze nagle cudownie zaczniesz coś ze sobą robić bo Miłość. Totalna klapa psychologiczna i cuda na kiju. Podyskutowalabym konkretniej,ale juz nie chce drugi raz odpalac filmu i marnowac czasu zeby scena po scenie opisać. Całkowity brak realiów ten film pokazuje.
Lepiej sobie obejrzć Księżniczkę Łabędzi Disneya,tam więcej znajdziesz prawdy i realiów niz w tym filmie...

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

U mnie takie realia obowiązują - fakt w niektórych środowiskach nie ma na nie szans.

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

Filmów nie oglądam dla realiów - dla realiów oglądam wiadomości tak gwoli ścisłości.

Movie_Crash_Man

No tak,ale bez przesady ;D jak to film sf to niech tam go wrzucą:D

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

99% filmów nie ma związku z realizmem, bo wtedy jako filmy nie miałyby wartości ani rozrywkowej, ani jako spójna treść dająca jakieś tam emocje. Nie zmienia to faktu, że film jest perfekcyjnie przemyślany jako kino. Dla mnie arcydzieło. Komu się nie podoba jego sprawa. Powtarzam zresztą, że kina nie ogląda się dla rzeczywistości, ale dla oderwania od niej.

Movie_Crash_Man

Powaga ze 99 procent ?????

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

Wracając do strony psycho głównych postaci - wszystko się zgadza. Film jest rewelacyjny. Sam miewałem podobne akcje na tle deprechy i nerwicy lękowej. To działało identycznie - film to ukazuje w artystyczny i filmowy sposób, bo to jest film, a nie wiadomości. Ludzie kiedy zaczniecie myśleć.

Movie_Crash_Man

Co?Po pierwsze to mam wrazenie ogromne,ze Ty nie myslisz ,jezeli tak się odnosisz do konkretów ( których u Ciebie nie ma).Bujasz strasznie w obłokach i taka tez jest Twoja forma wypowiedzi..... do czego mam się tutaj odnieść ,skoro to co piszesz jest całkowicie niemerytorycznie :/? Film rewelacyjny. NA JAKIEJ PODSTAWIE się pytam? Jak tak oceniasz bo "oceniasz" i tyle to dokładadnie tak napisz a nie się wykłócasz bez ładu i składu... strasznie to denerwujące swoją drogą...
Wytykasz ludziom ze nie myślą,a tymczasem nie poslugujesz się niczym,zeby udowodnic swoje tezy. Halo?
Jak tutaj widzisz cos artystycznego... z tego co widzę ogladasz od groma kasowych produkcji wiec ciezko dyskutowac z takim wyrownanym poziomem. Wroc sobie do starszego kina, obejrzyj klasyki, a przede wszystkim poczytaj ksiazki psychologiczne. Z czego bierze się nerwica,jak się obajwia i czym się ją leczy, przewal trochę tematu, bo widzę ,że nie masz pojęcia o tym,a tylko Ci się wydaje. Depresji i nerwicy lękowej NIE LECZY SIĘ MIŁOŚCIĄ (ZONK!) mój drogi i zadna MILOŚĆ takich chorób nie uleczy, bardziej dziecinnego myslenia nie spotkałam.. W depresji drogi kolego mozna miec szczesliwą rodzinę i popełnic samobojstwo, przykładu podawać nie muszę bo z ostatnich lat paru dobrych aktorów się znajdzie. Niewiele wiesz o tych chorobach , więc litości , NIE RÓB z siebie znawcy...
Jak ktoś się bierze za film, który porusza bardzo ciężkie tematy to niech nie schodzi do bajek dla dzieci.. Bo wlasnie zrobi taki film,jak widać.
Rownie dobrze DZIEŁU "Potwór z głębin" na czwórce ( jako potwór kawałek trawy rzucającej sie na ludzi) mozna dać 10.. tylko na jakiej podstawie się pytam...

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

Nie pisz mi czego nie wiem, bo wiem aż za dużo o depresji i nerwicy. Ten film ciekawie wariuje na temat lękówki głownego bohatera. Ten film ma w gatunku również komedia - radzę przeczytać to z uwagą - gatunek filmu. Po co piszesz do mnie o jakiś rodzinkach i depreszce przecie w tym filmie mamy to ukazane - za mało ?



Film jest rewelacyjny. Musisz sobie jeszcze jedno dopisać, bo szukasz rzeczywistości totalnej tam gdzie jej zamierzenie nie ma - w gatunku podyktowanym także komedią, ale i bez tego to kolejny film, a nie reportaż o patologicznej polskiej rodzince lub marna polska komedia romatyczna. Buja.

Oglądam arcydzieła z różnych epok czasowych. Im bardziej naturalistyczne filmy i oparte na faktach tym gorsze. Im bardziej spójne jako kino rozrywkowe tym lepsze tak. Nie szukałem i nie szukam życia w kinie.

Dlaczego film jest arcydziełem komedii - bo jest spójny jako całość w swoich założeniach GŁÓWNIE od strony postaci co się rzadko zdarza w filmach z ostatnich lat. Zarazem świetny dramat.

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

Mam kolejny raz powtarzać, że to film z gatunkiem komedia, który robi sobie w sposób umiejętny żarty z obu stanów - deprechy i nerwicy - dopisz do tego komedia rom. i masz odpowiedź dlaczego film taki jest. Nieuważny widz nie doceni tego filmu.

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

Jeśli nie podoba się inteligentna amerykańska komedia - wg. mnie rewelacyjna "Poradnik Pozytywnego Myślenia" polecam polskie filmiki spełniające twoje realistyczne wymagania http://www.filmweb.pl/film/Pod+Mocnym+Anio%C5%82em-2014-660451 chlanie, patologia - i tym podobny syf.


Znając życie kolejna osoba, która nie docenia dobrego kina i wstydzi się swoich ocen to czepia się innych. Wiele takich osóbek na filmweb twojego pokroju.

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

Poza tym to co napisałaś o depreszce świadczy o tym, że jesteś zwyczajnie nieczułą osobą, która nie ma pojęcia o czym pisze. Twoje egoistyczne pseudo-teorie zostaw dla siebie tak jak oceny filmów, które ukrywasz przed światem. Koleś stracił dom i żonę popadł w depresję i nerwicę lękową, ale jesteś kolejnym przykładem osoby nieczułej i pozbawionej zdolności do myślenia jak reszta polaczków z tematu. Porównuj sobie genialną analizę psychologiczną do filmu dla dzieci - zapewne w swoich pochowanych przed światem ocenach masz tyle crapu, że faktycznie dobrze dla ciebie, że tego nie pokazujesz i stosujesz jakieś dziecinne porównania. Czy jesteś złą osobą ? Wydaje mi się, że jesteś. Niewrażliwą- tak jak reszta ludzi z tematu. Nie jest to mój problem. Nie mi oceniać. Wasz problem, że reewelacyjnego filmu nie rozumiecie. Zawijam

Movie_Crash_Man

Kolego bardzo Cię proszę, skoncz temat ;)) Bo Tobie mowic a Ty bedziesz swoje drążył. Naprawde nie ogladales filmow które są dla wrazliwych osob, bynajmniej ten nie jest.. Nieczułą hahaha no usmialam sie STRASZNIE ;) Bo film jest amerykanskim sredniakiem to ja jestem nieczula . Ciekawa zaleznosc ;]
Nie odpisuje wiecej,bo to szkoda zachodu. Ty jestes najlepszy i najmadrzejszy ;] a argumentów nadal nie ma :D

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

Ej uważaj, bo twoje oceny filmów są przeźroczyste i mimo, że je ukryłaś ktoś je jeszcze zobaczy. Bądź czujna. Widać prawie niemal te wszelakie Myszki Miki i inne Teletubies ocenione na 10/10.

Film jest świetny. Argumenty dostałaś, ale ich nie chcesz/nie pojmujesz - norma dla ludzi z tematu. Film nie jest bajeczką pamiętaj o tym ja mam podobną lękówkę i przez nią deprę jak gość z filmu i to nie jest wcale bajka to co się w filmie wyprawia musisz się po prostu rozejrzeć, że życie to nie tylko brak wrażliwości i ogólna wredota i ignorancja ludzi wrażliwych jaką prezentujecie w temacie.

Movie_Crash_Man

Ok.Odpowiadam ostatni raz :D ( niewyparzona gęba)
Po 1 niczego nie ukrywam,bo... Nie mam po co :D Co mam ukryc?Czego mam się wstydzić? Ocen? Ja swoje filmy staram sie bronic, jezeli uznaje ze jest taka koniecznosc. A jezeli ktos mi mowi,ze film jest slaby i ma na to argumenty to staram się je rozwazyc.CHOCIAZBY. A myszka miki jest slodka :)
Pisanie w taki ponizajacy sposob... jest ponizajace;] Dla Ciebie. Jezeli komus sie podobają Teletubisie to co komu do tego? Ale niech mi nie wali na forum ,ze Teletubisie zasługują na Oscara (Nie,nie zasługują) i są czymś na tyle niesamowitym, ze swiatowe kino posuwają wzwyż.
Znacząca różnica której nie widzisz.

I znowu. Film jest Świetny. BO?!!!!!!!!!!!!!!!!Czy Ty potrafisz uzasadnić odpowiedź?Tego uczą juz w 4 klasie podstawowki!! Mozna powiedziec ze wszystko jest swietne,pisalam Ci to juz powyzej,tylko DLACZEGO??Jakie za tym stoją argumenty,ze wg mojej oceny film mega przeciętny az tak podciąga kino światowe do góry???Co w nim takiego specjalnego?? Jakie arcydzieło?? Dialogi?tematyka?muzyka moze?
Film nie jest bajeczką... ......................
Jest i to bardziej niz komukolwiek się wydaje. Udowodnij mi w takim ukladzie,najlepiej w badaniach, ile osób zostało uleczonych miłością. Udowodnij ;p Nie udowodnisz.
Bo nie masz pojecia o chorobach psychicznych, które leczy się latami i się ich często NIE WYLECZY. Ani dlatego,ze doktor bedzie mila,albo bo bedzie miala zielone obicia ktore lubi pacjent,no czlowieku. Pomysl delikatnie,co ma do tego wrazliwosc?
Juz mowilam,nie bede robic wykladu z zakresu na ktorym sie doskonale znam,bo zabraknie mi stron. TEN FILM TO BAJECZKA.
To ze cooper zagrał nieźle i ze pare wątków zgadza się w kwestii jego zachowań i jako przyodzianej choroby.. to całość jest porażająco kiepska. Mnie ten film nie przekonuje wcale.O chorobach są znacznie lepsze filmy i pokazuja wiekszy stos zachowan dotyczących takich chorób..

A tak przy okazji.. Znasz Teorie Wielkiej Piatki ?Wiesz co to jest w ogole? Podasz mi testy na depresję? Co to jest test Becka? Powiesz mi czym się rozni depresja od schizofrenii? Powiesz mi czym sie rozni schiofrenia katatoniczna od paranoidalnej ?
jak mozna byc tak nieobiektywnym wobec siebie?Jak ??
Jestes bardzo,ale to BARDZO dziecinny. Moze ktoregos dnia uplywajacy czas/ poznane wiadomosci/ rozwoj Ci rzuci prawdę pod nogi. Wtedy będzie Ci glupio jak sobie przypomnisz te komentarze. ..

Wypada przynajmniej dyskutując nie pisać wkolko tego samego ,albo wyzywać ludzi od braku wrazliwych. Jest to bardzo nie na poziomie. To ze komus sie film nie podoba i nie dopatruje sie w nim cudów,to nie znaczy ze jest niewrazliwy. To bardzo płytkie patrzenie i dosyc jednostronne.

Jednak myslalam,ze dyskusja tutaj bedzie nieco merytoryczna,a nie jest niestety wcale.

To ze film Ci sie podoba..... to napisz do pioruna ze jestes subiektywny i bądź dojrzały!!! A Ty brniesz dalej ze swoim i dalej.Eh.

Bo tak szczerze.. Nie sadze,ze znasz sie na psychologii ( to widac ).. ale tez powątpiewam ,ze mozesz dyskutowac na temat kina. I nie,nie mowię tu o kinie komercyjnym, które często bywa płytsze od sliny na chodniku, tylko o kinie które samo w sobie ma kunszt kazdej sceny.

Taka dyskusja o niczym,serio. Kończę.Chcesz pisz dalej, serio mi szkoda poswieconego czasu,bo nie czytasz co się do Ciebie mowi i to nie ma zadnego odzwierciedlenia.. Szkoda.
Pozdrawiam ;]

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

Biedna jesteś. Nie zrozumiałaś oglądanego filmu zostaje ci bronić się atakując urojonymi zarzutami. Poza tym schowałaś swoje oceny filmów, bo wiadomo większość ocen wstyd pokazywać - taką kiłę filmową oglądasz. Ja widzę wszystko jasno, że oglądanego filmu nie zrozumiałaś jak reszta użytkowników piszących w temacie zostaje atakować dziecinnymi obrazami. Zawijam. Buja


Wyjaśnię tobie - bohater filmu bał się zdrady to było powodem jego nerwicy lękowej. Zdrady przez osobę, w której się zakocha. Nie bądź tak strasznie płytka jak reszta userów w temaciku.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Konfrontacja z żoną i wsparcie rodziny pozwoliło go ukierunkować na właściwą osobę i dać mu pewność, która go wyzwoliła z lęku...Ciężko było zrozumieć film wam płytkarze.

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

P.S. Przemagluj swoje ocenki i odkryj to może będzie cień szansy, że ktoś twoją ślepotą filmową zauważy nim zacznie z tobą pisać o filmach. Buja.

pertchibo

Może jej tatuś załatwił nagrodę Oscar.

pertchibo

Oscar dla Lawrence to raczej bardzo wielkie nieporozumienie. Nie po prostu "wielkie".

ocenił(a) film na 9
Increibla

Ja jedynie nieporozumienie widzę, że urządzacie wy w tym temacie i nikt poza wami. Film rewelacja i Lawrence również grała rewelacyjnie. Nieporozumienie, a raczej zmowa bardzo niewidoczna dla ogółu. Jakbyście krzyczeli razem w lesie. Takie to nieporozumienie z fanami filmu. Nikt nie słyszy was. Czasem ja idę do lasu to was słysze. Tak

pertchibo

A co to znaczy, że fabuła za prosta. Brakuje zabójstw, przejechania czerwonych świateł, wątku LGBT, wybuchu wulkanu, kazirodztwa w rodzinie?

filozof71

To znaczy ze jest zbyt przewidywalna, banalna, niewiele wnosi nowego. Mniej wiecej;)

ocenił(a) film na 4
pertchibo

Fenomen polega na poprawności politycznej. Dzisiaj wystarczy zagrać smutnego murzyna, niespełnionego pederastę lub odrzuconego przez społeczeństwo idiotę.
Film jest chaotyczny, bez puenty, morału. Oscary się zdewaluowały.

użytkownik usunięty
Aldon

Widzę że nawet czarni wam już nie przeszkadzają, w dzisiejszym kinie mają być sami piękni i doskonali arystokraci bez skazy bo ludzie zaczną krzyczeć... nawet tego nie napiszę bo zwymiotuje...

aha i film ma morał, po prostu nie chcesz go dostrzec

użytkownik usunięty
Aldon

Wiesz w ogóle co to jest poprawność polityczna ?

ocenił(a) film na 4

To element rewolucji neomarksistowskiej. Zabraniający okreslać rzeczy i zdarzenia dotychczasowym językiem.
Jak pisał Szpotański:
Nada ich przekonywać mudro,
że wojna — mir, że chlew to źródło,
że okupacja — wyzwolenie,
a będą cieszyć się szalenie!
A kiedy z wolna, po troszeczku
w tej dialektyce się wyćwiczą,
to moją staną się zdobyczą

ocenił(a) film na 6
pertchibo

A ja mam pytanie, bo nie wiem, może to przeoczyłem oglądając film ale nie daje mi to spokoju. Już pomijając fakt, że film moim zdaniem dość przeciętny i ta historia też taka naiwna i hollywoodzka.
Czemu Pat (Bradley Cooper) chciał tak bardzo wrócić do żony, która go zdradziła z jakimś starym facetem, (zobaczył ich razem pod prysznicem) a mimo to dalej ją tak bardzo kochał i mu na niej zależało!? Poza tym to on trafił na terapię do szpitala psychiatrycznego i miał zakaz zbliżania się do niej po wyjściu choć nic złego jej nie zrobił, wręcz przeciwnie. To przecież on został skrzywdzony. Ja tego nie rozumiem i dla mnie to jest bez sensu. Cały czas oglądając ten film spodziewałem się jakiegoś niesamowitego zakończenia, że np on ją zabił i ma urojenia że ona jednak żyje i że może do niej wrócić. A tu takie zdziwienie, ona przychodzi na ten turniej tańca i myślę sobie jej tu nic nie ma sensu tak na prawdę.
(może pominąłem jakiś fragment filmu kluczowy, który to jakoś wyjaśnia, no nie wiem, jeśli tak to wytłumaczcie mi proszę)

mk34

No wlasnie dlatego napisalam koledze wyzej, ze ten film jest taki banalny ,ze glowa mala.. No i strasznie naiwny ,ale cóż ;) Abstrahując od mojego zdania, strasznie skrotowo pokali to wszystko, dlatego mozna powiedziec,ze dla przecietnej osoby film bedzie zbiorem bezsensów. Bo jak wyrwiesz cos z kontekstu w nieodpowiednim momencie (częsty zabieg rezyserski aby podnieść jakość dzieła) to widz sie nie zorientuje o co chodzilo rezyserowi.
Mi się wydaje osobiscie ze Pat nie mógł sobie darowac i nie wierzyl w to do konca,ze jego zona go zdradzila. Byc moze wlasnie nie zyl w terazniejszosci tylko w przeszlosci teoretycznie nie będąc z zoną,ale pamietajac jaka byla dobra dla niego ,wspaniala i jaka po prostu byla.. Jedna czesc podswiadomosci wie jak jest a druga.. nie wierzy w to co się dzieje.
W koncu czlowiek gubi sie w zyciu, zaczyna zachowywać się dziwnie,odstaje od społeczeństwa na tyle,że nie jest w stanie w nim funkcjonować jako zdrowy człowiek.

Ale do konca nie pamietam motywow w filmie ,scen.. więc odpowiadam trochę na postawie opisu i bazując na pamięci ;)

ocenił(a) film na 7
mk34

Nie wiem kiedy zaczęła się choroba Pata, być może gdzieś mi to umknęło, ale podejrzewam, że żona zostawiła go z powodu choroby psychicznej. Związek z taką osobą bazuje na litości, ewentualnie na niepoprawnym optimizmie, że choroba w jakiś cudowny nagle ustąpi. Z drugiej strony z perspektywy tej chorej osoby raczej nie jest możliwe chłodne, racjonalne ocenianie faktów np, zdrady. To polega na silnym przeświadczeniu we własnej głowie, że partner jest idealny, że bez niego nie da się żyć. Zakaz zbliżania jest orzekany przez sądy. Przecież zdrada nie jest prawnie karana. Z drugiej strony takie przejawy przemocy jak pobicie, czy nawet przemocy psychicznej (usilne dzwonienia, pisania smsów, e-maili, nachodzenia w pracy, domu bez zgody drugiej osoby), tzw. stalking są przestępstwami, więc zakaz zbliżania to normalna rzecz. Czy ty chciałbyś, żeby ktoś wbrew twojej woli w taki sposób cię traktował?

użytkownik usunięty
pertchibo

słabe aktorstwo? haha? jedna z lpeszych ról De Niro jakie widziałem, Bradley Cooper i Lawrence na poziomie którego nie nigdy osiągnie 99.00% hollywódzkich aktorów; tym bardziej Cooper zrywa z wizerunkiem przystojniaczka z szelmowskim uśmieszkiem, gra wybitnie, do tego bardzo dobry scenariusz, dialogi...czego wy ludzie oczekiwaliście? motylków w brzuchu?

popieram w 100% !

ocenił(a) film na 9

Jasna sprawa.

ocenił(a) film na 9

Dialogi były po prostu świetne. Mnóstwo zabawnych sytuacji - polecam oglądać z napisami, albo w ogóle po angielsku, bo inaczej wiele sytuacyjnych żartów jakoś umyka -zależy w sumie od tłumaczenia i lektora.

Motylki też były!!!

pertchibo

Zdecydowanie sie zgadzam,sama sie zastanawiam czy oceny nie zanizyc. Taka prostota filmu ze dla przecietnego 12- latka bylaby za prosta w odbiorze a do tego ten oscar.. O Jezusie .. wybacz ze nadwyrezam Twoje imię.. no katastrofa ten film. Niestety.. Nie rozumiem az tak wysokich ocen bo nie ma za co..

ocenił(a) film na 9
pertchibo

Rewelacyjne kino niestety płytko myślący ludzie pozbawieni tolerancji i głębi psychologicznej nie dostrzegą arcydzieła w tym filmie. Szkoda

ocenił(a) film na 9
pertchibo

Nie zgodzę się. Film od samego początku okazuje się świetną komedią, a że humor jest zdecydowanie bardziej wyrafinowany niż poziom przeciętnych polskich kabaretów, to nie wszystkim odpowiada. Dalej jest tylko lepiej - poznajemy szczegóły i początki całej historii, Pat dalej wariuje... i pojawia się Tiffany. Tak dobrego wejścia na scenę i prezentacji postaci naprawdę dawno nie było. Przypomina się najwyżej trochę Wielki Gatsby sprzed lat. Brawa dla Jennifer Lawrence - absolutne mistrzostwo Świata. Prawdziwa magia. I taniec. Zasłużony Oscar. Bradley również bardzo dobrze, a drugi plan - wszyscy zagrali fenomenalnie. Najbardziej rozbawił mnie - a jakże, mój ulubieniec, Chris Tucker. Wątek miłosny oryginalny, nie trąci banałem i mimo ogromnej konkurencji - wszak to liczny i uczęszczany gatunek - broni się. Bardzo lubię dryf współczesnego kina w kierunku psychologii oraz tendencję do eksponowania bohaterek = kobiet, obie rzeczy zrealizowano tu perfekcyjnie. Choć więcej czasu spędzam z filmami innych gatunków to właśnie ten bym polecił.

Pozdrawiam!

pertchibo

To jest film psychologiczny. Nie jest taki jak wszystkie inne tego typu filmy bo w nim pokazuje sie wewnetrzne cierpienie czlowieka ktore my (ktorzy tego nie doswiadczyli) nie dokonca rozumieja. On wymaga glebszej analizy i zrozumienia. Jesli chodzi o gre aktorska twierdze ze Jennifer Lawrence tak samo jak Bradley Cooper zagrala niesamowicie bo mimo wszystko nie miala latwej roli. Widzac niektore komentarze mam wrazenie ze ogladaliscie ten filmy z mysla o jakies durnej komedii lecz sie zawiedliscie, to jest madry film i nie kazdy go zrozumie i doceni.

ocenił(a) film na 8
pertchibo

Lorenc byla swietna ale oskara bym jej dala za joy chociaz w american hustle pojawila sie na chwile to i tak ukradla cala moja uwage

ocenił(a) film na 9
pertchibo

Film jest rewelacyjny. Będę go bronił do zwycięstwa! Jedyne, co budzi rozczarowanie to poziom tej dyskusji. To poziom Pudelka i uczestników Piekielnej kuchni. Ręce opadają.

ocenił(a) film na 8
pertchibo

Jennifer była za..bista

ocenił(a) film na 3
pertchibo

Też nie rozumiem zachwytów nad tym filmem. Nic się nie trzyma kupy, dla mnie nie da się oglądać.

ocenił(a) film na 6
pertchibo

W zamian Polecam :
"W POSZUKIWANIU IDEALNEGO KOCHANKA" z Diane Keaton i Tuesday Weld :
https://www.filmweb.pl/film/W+poszukiwaniu+idealnego+kochanka-1977-7403
"FLIRTING" z Thandie Newton, Nicole Kidman i Naomi Watts
https://www.filmweb.pl/film/Randka+na+przerwie-1991-5644
"WIĘŹ" z Giną Gershon i Jennifer Tilly
https://www.filmweb.pl/film/Brudne+pieni%C4%85dze-1996-30926
"NIEZNOŚNA LEKKOŚĆ BYTU" z Leną Olin i Juliette Binoche
https://www.filmweb.pl/film/Niezno%C5%9Bna+lekko%C5%9B%C4%87+bytu-1988-35019
"HENRY I JUNE" z Umą Thurman i Marią de Medeiros
https://www.filmweb.pl/film/Henry+i+June-1990-6124
"KOCHANEK" z Jane March
https://www.filmweb.pl/film/Kochanek-1992-12249
BELLE EPOQUE z Penelope Cruz
https://www.filmweb.pl/film/Belle+%C3%A9poque-1992-113704
NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI z Michelle Pfeiffer, Glenn Close i Umą Thurman
https://www.filmweb.pl/film/Niebezpieczne+zwi%C4%85zki-1988-1017
"DZIKA ORCHIDEA" z Carre Otis i Jacqeline Bisset
https://www.filmweb.pl/film/Dzika+orchidea-1989-31193
"ŻAR CIAŁA" z Kathleen Turner :
https://www.filmweb.pl/film/%C5%BBar+cia%C5%82a-1981-12109
"LISTONOSZ DZWONI ZAWSZE DWA RAZY" z Jessicą Lange
https://www.filmweb.pl/film/Listonosz+zawsze+dzwoni+dwa+razy-1981-1021
"ŚWIADEK MIMO WOLI" z Melanie Griffith i Deborah Shelton :
https://www.filmweb.pl/film/%C5%9Awiadek+mimo+woli-1984-12100
"ZĘBATE OSTRZE" z Glenn Close :
https://www.filmweb.pl/film/Z%C4%99bate+ostrze-1985-11830
"Fatalne zauroczenie" z Glenn Close
https://www.filmweb.pl/film/Fatalne+zauroczenie-1987-1453
"PRZECIW WSZYSTKIM" z Rachel Ward
https://www.filmweb.pl/film/Bez+szans-1984-3719
POCAŁUNEK KOBIETY-PAJĄKA z Sonią Bragą
https://www.filmweb.pl/film/Poca%C5%82unek+kobiety+paj%C4%85ka-1985-1282
PARK GORKIEGO z Joanną Pacułą
https://www.filmweb.pl/film/Park+Gorkiego-1983-8543
"DZIKA NAMIĘTNOŚĆ" z Melanie Griffith
https://www.filmweb.pl/film/Dzika+nami%C4%99tno%C5%9B%C4%87-1986-5310
"HARRY ANGEL" z Lisą Bonet
https://www.filmweb.pl/video/Na+skr%C3%B3ty/Harry+Angel-28804
"POZYTYWKA" z Jessiką Lange
https://www.filmweb.pl/film/Pozytywka-1989-8837
"UZNANY ZA NIEWINNEGO" z Gretą Scacchi i Bonnie Bedelią
https://www.filmweb.pl/film/Uznany+za+niewinnego-1990-11421
"SKAZA" z Juliette Binoche
https://www.filmweb.pl/film/Skaza-1992-9577
KREW Z KRWI, KOŚĆ Z KOŚCI z Meg Ryan i Gwyneth Paltrow
https://www.filmweb.pl/film/Krew+z+krwi%2C+ko%C5%9B%C4%87+z+ko%C5%9Bci-1993-5636
"DIAGNOZA ZBRODNI" Kim Basinger i Umą Thurman
https://www.filmweb.pl/film/Diagnoza+zbrodni-1992-5039
"KRWAWY ROMEO" z Leną Olin i Annabellą Sciorrą
https://www.filmweb.pl/film/Krwawy+Romeo-1993-6894
"RĘKA NAD KOŁYSKĄ" z Rebeką DeMornay i Annabellą Sciorrą
https://www.filmweb.pl/film/R%C4%99ka+nad+ko%C5%82ysk%C4%85-1992-10432
"SUBLOKATORKA" z Bridget Fondą i Jennifer Jason Leigh
https://www.filmweb.pl/film/Sublokatorka-1992-9853
"MARTWA CISZA" z Nicole Kidman
https://www.filmweb.pl/film/Martwa+cisza-1989-7572
"MALICE" z Nicole Kidman
https://www.filmweb.pl/film/Pe%C5%82nia+z%C5%82a-1993-7519
"DOLORES" z Jennifer Jason Leigh i Kathy Bates
https://www.filmweb.pl/film/Dolores-1995-5127
"DIABOLIQUE" z Isabelle Adjani, Sharon Stone i Kathy Bates
https://www.filmweb.pl/film/Diabolique-1996-5037
"NAGI INSTYNKT" z Sharon Stone i Jeanne Triplehorn
https://www.filmweb.pl/film/Nagi+instynkt-1992-1063
"W SIECI" z Demi Moore
https://www.filmweb.pl/film/W+sieci-1994-11505
"BARWY NOCY" z Jane March
https://www.filmweb.pl/film/Barwy+nocy-1994-4066
"OSTATNIE UWIEDZENIE" z Lindą Fiorentino
https://www.filmweb.pl/film/Ostatnie+uwiedzenie-1994-90658
PSYCHOPATA z Sigourney Weaver i Holly Hunter
https://www.filmweb.pl/film/Psychopata-1995-8975
"DZIKIE ŻĄDZE" z Denise Richards i Neve Campbell
https://www.filmweb.pl/film/Dzikie+%C5%BC%C4%85dze-1998-45
"CIEMNA STRONA WENUS" z Agnieszką Wagner i Anną Przybylską
https://www.filmweb.pl/film/Ciemna+strona+Wenus-1997-27
"ZABIJANIE NA ŚNIADANIE" z Minnie Driver
https://www.filmweb.pl/film/Zabijanie+na+%C5%9Bniadanie-1997-622
"KREW I WINO" z Jennifer Lopez
https://www.filmweb.pl/film/Krew+i+wino-1996-584
"INCOGNITO" z Irene Jacob i Mają Ottesen
https://www.filmweb.pl/film/Incognito-1997-6430
"PODRÓŻ FELICJI" z Elaine Cassidy
https://www.filmweb.pl/film/Podr%C3%B3%C5%BC+Felicji-1999-5582
"GDZIE LEŻY PRAWDA" z Rachel Blanchard i Alison Lohman
https://www.filmweb.pl/film/Gdzie+le%C5%BCy+prawda-2005-139747
"O MIŁOŚCI I ŚMIERCI" z Anną Falchi
https://www.filmweb.pl/film/O+mi%C5%82o%C5%9Bci+i+%C5%9Bmierci-1994-34739
GIA z Angeliną Jolie
https://www.filmweb.pl/film/Gia-1998-1413
"FEMME FATALE" z Rebeką Romijn Stamos
https://www.filmweb.pl/film/Femme+Fatale-2002-33988
"NIEWIERNA" z Diane Lane
https://www.filmweb.pl/film/Niewierna-2002-32598
"MULHOLLAND DRIVE" z Laurą Harring, Naomi Watts i Mellisą George
https://www.filmweb.pl/film/Mulholland+Drive-2001-30630
"PIĘTNO" z Nicole Kidman
https://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%99tno-2003-94435
"DZIEWCZYNA NA URODZINY" z Nicole Kidman
https://www.filmweb.pl/film/Dziewczyna+na+urodziny-2001-4198
"ZA DRZWIAMI SYPIALNI" z Sissy Spacek i Marisą Tomei
https://www.filmweb.pl/film/Za+drzwiami+sypialni-2001-6407
BLIŻEJ z Julią Roberts i Natalie Portman
https://www.filmweb.pl/film/Bli%C5%BCej-2004-107590
"NOTATKI O SKANDALU" z Judi Dench i Cate Blanchett
https://www.filmweb.pl/film/Notatki+o+skandalu-2006-264516
"MAŁE DZIECI" z Jennifer Connelly i Kate Winslet
https://www.filmweb.pl/film/Ma%C5%82e+dzieci-2006-226856
"WSZYSTKO GRA" ze Scarlett Johansson
https://www.filmweb.pl/film/Wszystko+gra-2005-150528
"Spring Breakers" z Seleną Gomez i Vanessą Hudgens
https://www.filmweb.pl/film/Spring+Breakers-2012-639024
"CZARNY NARCYZ" z Deborah Kerr
https://www.filmweb.pl/film/Czarny+narcyz-1947-111145
"W KLESZCZACH LĘKU" z Deborah Kerr
https://www.filmweb.pl/film/W+kleszczach+l%C4%99ku-1961-113237
"NIEWINIĄTKA" z Audrey Hepburn i Shirley MacLaine
https://www.filmweb.pl/film/Niewini%C4%85tka-1961-8119
"PERSONA"
https://www.filmweb.pl/film/Persona-1966-31654
"JESTEM CIEKAWA W KOLORZE ŻÓŁTYM"
https://www.filmweb.pl/video/Na+skr%C3%B3ty/Jestem+ciekawa+-+w+kolorze+%C5%BC%C3 %B3%C5%82tym+Tylko+dla+doros%C5%82ych-32803
"MARNIE" z Tippi Hedren
https://www.filmweb.pl/film/Marnie-1964-7565
"OBRAZY" Roberta Altmana z Susanah York
https://www.filmweb.pl/film/Obrazy-1972-6382
"WRZASK" z Susanah York
https://www.filmweb.pl/film/Krzyk-1978-10872
"OPĘTANIE" z Isabelle Adjani
https://www.youtube.com/watch?v=hS1ThMTlvSg
"WALKABOUT" z Jenny Agutter
https://www.filmweb.pl/film/Walkabout-1971-11531
"EQUUS" z Jenny Agutter
https://www.filmweb.pl/film/Je%C5%BAdziec-1977-35356
"KLUTE" z Jane Fondą
https://www.filmweb.pl/film/Klute-1971-1299
"JULIA" z Jane Fondą, Vanessą Redgrave i Meryl Streep
https://www.filmweb.pl/film/Julia-1977-34788
"SPRAWA GORGONOWEJ"
https://www.filmweb.pl/film/Sprawa+Gorgonowej-1977-9718
"DZIEJE GRZECHU" Waleriana Borowczyka
https://www.filmweb.pl/film/Dzieje+grzechu-1975-5284
"IMPERIUM ZMYSŁÓW" Nagisy Oshimy
https://www.filmweb.pl/film/Imperium+zmys%C5%82%C3%B3w-1976-30918
"IMPERIUM NAMIĘTNOŚCI" Nagisy Oshimy
https://www.filmweb.pl/film/Imperium+nami%C4%99tno%C5%9Bci-1978-35119
"EMMANUELLE" z Sylvią Kristel
https://www.youtube.com/watch?v=yWdNnJd4X9c
"CZARNA EMANUELLE" z Laurą Gemser
https://www.filmweb.pl/film/Czarna+Emanuelle-1975-92671
HISTORIA O z Corinne Clery
https://www.filmweb.pl/film/Historia+O-1975-130407
"TURECKIE OWOCE" Paula Verhoevena
https://www.filmweb.pl/film/Tureckie+owoce-1973-11250
"GŁĘBOKIE GARDŁO" z Lindą Lovelace
https://www.filmweb.pl/film/G%C5%82%C4%99bokie+gard%C5%82o-1972-36308
"BEHIND THE GREEN DOOR" Artie Mitchell
https://www.filmweb.pl/film/Behind+the+Green+Door-1972-649995
"DIABEŁ W PANNIE JONES"
https://www.filmweb.pl/film/Diabe%C5%82+w+pannie+Jones-1973-37078
"NINE LIVES OF WET PUSSY" Abla Ferrary
https://www.filmweb.pl/film/Nine+Lives+of+a+Wet+Pussy-1976-40096
"DWA ŚWIATY" Paula Schradera
https://www.filmweb.pl/film/Dwa+%C5%9Bwiaty-1979-128838
"SIŁA ŻYCIOWA" z Mathildą May
https://www.filmweb.pl/film/Si%C5%82a+witalna-1985-7336
INNE SPOJRZENIE z Grażyną Szapołowską i Jadwigą Jankowską-Cieślak
https://www.filmweb.pl/film/Inne+spojrzenie-1982-35999
"PIĘKNA ZŁOŚNICA" z Emmanuelle Beart
https://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%99kna+z%C5%82o%C5%9Bnica-1991-7009
"SERCE JAK LÓD" z Emmanuelle Beart
https://www.filmweb.pl/film/Serce+jak+l%C3%B3d-1992-9442
"NELLY I PAN ARNAUD" z Emmanuelle Beart
https://www.filmweb.pl/film/Nelly+i+pan+Arnaud-1995-589
"LUCIA i seks"
https://www.filmweb.pl/film/Lucia+i+seks-2001-34176
"INTYMNOŚĆ" z Kerry Fox
https://www.filmweb.pl/film/Intymno%C5%9B%C4%87-2001-30763
"9 SONGS" z Margo Stilley
https://www.filmweb.pl/film/9+Songs-2004-139132
"MARZYCIELE" z Evą Green
https://www.filmweb.pl/film/Marzyciele-2003-34199
"LOVELACE" z Amandą Seyfried
https://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3lowa+XXX-2013-228145
"ŻYCIE ADELI"
https://www.filmweb.pl/film/%C5%BBycie+Adeli+%E2%80%93+Rozdzia%C5%82+1+i+2-2013- 655740
"MŁODA I PIĘKNA"
https://www.filmweb.pl/film/M%C5%82oda+i+pi%C4%99kna-2013-659861
"NIE BÓJ SIĘ, BI"
https://www.filmweb.pl/film/Nie+b%C3%B3j+si%C4%99%2C+Bi-2010-571400
"LADY M" z Florence Pugh
https://www.filmweb.pl/film/Lady+M.-2016-759174
"PRAWDA" z BB
https://www.filmweb.pl/film/Prawda-1960-8850
"MOJA NOC U MAUD"
https://www.filmweb.pl/film/Moja+noc+u+Maud-1969-32740
"KOBIETA I MĘŻCZYZNA" z Anouk Aimee
https://www.filmweb.pl/film/Kobieta+i+m%C4%99%C5%BCczyzna-1966-32455
"HIROSZIMA, MOJA MIŁOŚĆ" z Emmanuelle Rivą
https://www.filmweb.pl/film/Hiroszima%2C+moja+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-1959-32062
"SEKSOLATKI"
https://www.filmweb.pl/film/Seksolatki-1972-9429
"TRZEBA ZABIĆ TĘ MIŁOŚĆ"
https://www.filmweb.pl/film/Trzeba+zabi%C4%87+t%C4%99+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-1972 -11219
...
https://www.youtube.com/watch?v=0H-s8Va4TxE
:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones