PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=819903}

Mavka i strażnicy lasu

Mavka. Lisova pisnya
6,4 1 882
oceny
6,4 10 1 1882
Mavka i strażnicy lasu
powrót do forum filmu Mavka i strażnicy lasu

Bardzo kibicowałam filmowi i chciałam go obejrzeć od kilku miesięcy. W zwiastunie widziałam przede wszystkim pięknie zanimowaną przyrodę i wtórną fabułę. Zakładałam zatem, że zobaczę film dobry, ale nie porywający.

Niestety, przyjemność oglądania zepsuło mi sporo błędów technicznych i pewne rozwiązania fabularne.
1. Montaż niedomaga. Nie wiem, z czego to wynika, ale film zdaje się być dość niechlujnie poskładany. W jednej scenie muzyka zbyt szybko się wycisza i jakoś się to nie komponuje z tym, co widzę na ekranie. W innej bohaterka coś mówi i zaraz jest szybkie przejście do innego miejsca. Takich rzeczy jest sporo.
2. Kłapy się nie zgadzają. Nie chodzi tu tylko o dialogi, lecz przede wszystkim o muzykę.
3. Postacie pierwszoplanowe są całkiem dobrze dopracowane, ale dalsze już słabiej.
4. Polski dubbing - Roksana Węgiel jakoś tak niewyraźnie wypowiada swoje kwestie. Powinno się z nią bardziej popracować nad dykcją.
5. Comic reliefy są dość irytujące. Ogólnie humor mi w większości przypadków nie siadał. No i, jeżu, ileż scenek, w których dwa zwierzątka się ganiają, muszę jeszcze obejrzeć?
6. Za dużo ekspozycji. Wolałabym, gdyby osoby tworzące ten film poszły w stronę musicalu. Kiedy Mavka wyjaśnia mi, jak działa ten świat, czuję znużenie. Często też wyjaśnia się nam rzeczy, które widzimy na ekranie. Scena, gdzie Leszy w zasadzie jeszcze raz opowiada historię, którą przedstawiono na samym początku filmu, jest moim zdaniem zbędna. Miało być to jakieś ujawnienie sekretu - z tym, że my już o tym wiemy, dlatego konstrukcyjnie to nie działa. Gdyby zrobiono tak, jak w "Krainie Lodu II" - iż okazałoby się, że opowieść, którą nam przekazano, była nie do końca prawdziwa - wtedy bym to rozumiała. Jednak tutaj tego nie było.

Jest jeszcze kilka pomniejszych niedogodności, ale mogą one częściowo wynikać z moich upodobań i mojej wrażliwości.

Mimo tych wszystkich wad, chciałabym, aby film zdobył rozgłos i żeby kręcono więcej ładnych animacji europejskich. Marzę o polskiej animowanej baśni i ogólnie rozkwicie tej gałęzi sztuki w naszym kraju. Byłabym rada obejrzeć estetyczny, przyjemny, rodzimy film rysunkowy. To, co dotychczas w tym temacie zrobiono, zupełnie do mnie nie przemawia.

TheNekokuroi

Byłam ciekawa, czy ktoś podzieli moje zdanie na temat dubbingu- dla mnie również Roksana dziwnie, fatalna dykcja i mocno mnie drażniły jej kwestie.

ocenił(a) film na 6
Kasia_xxx_6

Dla mnie też trochę słabo... Miała też jednak trochę uroku - dziewczęcość, niewinność... ale za mało przekonywująca.

ocenił(a) film na 6
TheNekokuroi

Tak, też zwróciły moją uwagę wady montażu i złe zsynchronizowanie obrazu z dźwiękami np. muzyki z fletu podczas gry Łukasza. Jednak jak dla mnie większe wady dotyczyły samego scenariusza - np. to że Kylina wysłała razem z Łukaszem swoich dwóch pomagierów, co było bez sensu (a jeśli i tak zamierzała ich wysłać, to po co oferowała wieśniakom pieniądze jako nagrodę?) i to, że w finałowej scenie wszyscy zignorowali Kylinę i postanowili ją zignorować, zamiast ją unieszkodliwić i ukarać.
Owszem, Roksana mogłaby popracować nad dykcją, a comic reliefy mogłyby być lepsze i zajmować mniej miejsca.
Poza tym, jak dla mnie pierwsza piosenka po spotkaniu Łukasza i Mavki pojawiła się zbyt nagle i zbyt szybko, tak że w sumie od czapy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones