PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40595}

Kobieta w oknie

The Woman in the Window
7,4 2 680
ocen
7,4 10 1 2680
7,9 7
ocen krytyków
Kobieta w oknie
powrót do forum filmu Kobieta w oknie

...

ocenił(a) film na 8

...wciągająca i powoli rozwijająca się historia przypadkowego morderstwa. Lang zadbał o wiele szczegółów niczym kucharz dodający po szczypcie przypraw do już świetnie przygotowanej potrawy. Najdrobniejsze aspekty śledztwa, dialogi i dwuznaczna przestrzeń między nimi podczas rozmów m.in. z prokuratorem okręgowym!...dość zaskakujące zakończenie, ale nie podzielam zdania co poniektórych by rzutowało na ocenę całego filmu. Solidne kino!

ocenił(a) film na 7
Noras

1 niedociągnięcie, albo ja coś przeoczyłam, na końcu po obudzeniu gość mija na schodach kierowcę (czyli szantażystę ochroniarza) i niejdnoznacznie się mu przygląda- przecież w śnie on go nigdy nie widział, tylko poprzez kobietę były przekazywane pieniądze itd.... więc nie mógł go kojarzyc na tych schodach później

ocenił(a) film na 8
zientos

Ale przecież skoro to był sen, to obraz szantażysty mógł powstać tylko w głowie profesora, nie? Tzn. nie bardzo rozumiem, jak mógłby go NIE rozpoznać, skoro sam go "stworzył"?

ocenił(a) film na 8
mrozikos667

Ja jeszcze inaczej zaczelam to zakonczenie interpretowac, poniewaz glowny bohatera czuje, ze nie ma rozwiazania, ze moze byc skonczony, ze ucierpi jego reputacja itd. wsypuje do szklanki lekarstwo (scena w lazience), ktore zapisal mu znajomy lekarz, przestrzegajac, ze zbyt duza dawka moze zabic...
Wsypuje kilka porcji i siedzac na fotelu widac, ze osuwa mu sie glowa na piesi, wyglada jakby zasnal na wieki, bo pusta szklanka widoczna jest w jego opuszczonej rece...A pozniejsza scena jak budzi go chyba sluzacy, on wychodzi i kieruje sie w strone hotel, tam widzi w liberii portiera, patrzu na niego nieco ze zdziwieniem, bo nie wie, ze on zostal zastrzelony przez policjanta. Dla mnie wniosek jest taki, ze oni obaj sa juz w innym wymiarze, w innej przestrzeni. Nie wiem czy nie nadurzylam fantazji...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones