PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826080}
5,6 722
oceny
5,6 10 1 722
Feedback
powrót do forum filmu Feedback

Sam film byłby bardzo dobry, gdyby w końcówce okazało się, że prezenter radiowy faktycznie był niewinny, a za wszystko odpowiedzialny był ten inżynier dźwięku (oczywiście wcześniej by to należało zasygnalizować za pomocą języka filmu). Dzięki temu Feedback w ciekawy sposób pokazałby drugie dno zemsty oraz, szerzej, ruchu metoo (który osobiście oceniam pozytywnie, ale przy tym dostrzegam jego wady) - możliwość wykorzystania słusznego sposobu na walki z przemocą seksualną przez osoby nieuczciwe (coś jak sprawa Amber Heard i Johnny'ego Deppa). Niestety końcówka sprawia, że film przemienia się w jednowymiarową propagandówkę z cyklu "metoo good, gwałciciele bad", a wartość artystyczna tego jest zwyczajnie zerowa.

Można obejrzeć, bo jest nieźle nakręcony, ale tylko tyle i aż tyle.

thomasward

Ja i tak do końca mu kibicowałem, bo to co mówiła ta dziewczyna nie miało sensu. Pobity koleś przez kolesia na prochach, zgwałcona dziewczyna, dodajmy do tego zaginioną i nie zgłaszają tego... gadka, że policja im nie uwierzyła... zarówno ta niby gwiazda i ten prezenter to nie jest nikt ważny, kto by coś tuszował?
Potem mamy mordowanie niewinnych ludzi, a nawet winnych się nie morduje, co pokazuje, że ci ludzie normalni nigdy nie byli, ten prezenter morderca wyświadczył światu przysługę, że zabił tych psycholi.
Z tego co prezenter powiedział "w czasie przyznania", nikogo nie zgwałcił tylko zabił tę dziewczynę, bo spanikował... ludzie niestety tak mają, że potrącą kogoś i panikują, to nie świadczy o tym, że ktoś jest mordercą. Oczywiście niby potem jest pokazane jakim to wyrachowanym mordercą był, ale to już naprawdę scenarzysta popłynął. No i ta córka... ojciec wraca jej ratować życie... a to się obraziła. Tak jakby do strażaka mieć pretensje, że rozwalił ci drzwi i zalał mieszkanie, aby ciebie uratować. Jakby był tym bezlitosnym zabójcą, to by córkę zostawił, a sam nie ryzykował tego, że albo go zabiją albo zmuszą do przyznania się. Naprawdę scenariusz na koniec jest bardzo niespójny z pierwszą dość ciekawie zaprezentowaną treścią. Wg mnie mogło się to skończyć lepszym twistem, że kobitka sobie wszystko wymyśliła (znaczy, że to był ta gwiazda i prezenter... mogli to być inni, ale mniej ważni) i namówiła do tego tych dwóch do zemsty, a ten bez zębów był po LSD i nic nie pamiętał, więc mu wszystko wmówiła. A dziewczynę sama zabiła. Może naciągane, ale przynajmniej jakaś spójność byłaby zachowana, mimo twistu.

thomasward

to mi teraz zepsułeś światopogląd :( taka ładna a taka patologia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones