PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479183}
6,4 12 067
ocen
6,4 10 1 12067
Człowiek mafii
powrót do forum filmu Człowiek mafii

TYTUŁ POLSKI:

ocenił(a) film na 7

CZŁOWIEK MAFII

simonetti

Doedukuj się w końcu kiedyś, jaka jest różnica w tłumaczeniu tytułu filmu, a jaka w nadawaniu własnego tytułu przez dystrybutora na Polskę. A później komentuj... Baranie...

ocenił(a) film na 7
Veldon

Cieciu podałem tytuł jak go jeszcze na portalu nie było (bo na FW widniał tylko jako HEIST) w celach informacyjnych pod jakim tytułem należy tego filmu szukać. Zawsze tak robię bo FW często zaśpi a przeciętnemu Kowalskiemu HEIST nic nie mówi. Wiem jaka jest różnica ale pamiętam, że po obejrzeniu tytuł CZŁOWIEK MAFII nijak ma się do tego filmu jednak często nasi dystrybutorzy dają tytuł chwytliwy żeby przyciągnąć widza do kina i CZŁOWIEK MAFII im pasuje jako, że De Niro często jest kojarzony z filmami gangsterskimi. Podobny przykład jest z filmem LIKWIDATOR (org. THE LAST STAND) z Arnoldem Schwarzeneggerem ale tu, żeby zwrócić uwagę widza poszli w tytuł i jako, że był EGZEKUTOR, PREDATOR, TERMINATOR to żeby było chwytliwe dali LIKWIDATOR. Myślę, że dobrze Ci to wyjaśniłem i teraz już rozumiesz a jeśli nie to proszę się do edukować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones